Android

Hearthstone, fantastyczna karcianka Blizzarda debiutuje na Androidzie

Tomasz Popielarczyk
16

Po wielu miesiącach oczekiwania wirtualna karcianka Blizzarda w końcu trafia do sklepu Google Play, a konkretnie na tablety z Androidem. Co szczególnie istotne, gra od samego początku będzie dostępna w języku polskim. Trwają również prace nad przeniesieniem gry na inne mobilne platformy - w tym smar...

Po wielu miesiącach oczekiwania wirtualna karcianka Blizzarda w końcu trafia do sklepu Google Play, a konkretnie na tablety z Androidem. Co szczególnie istotne, gra od samego początku będzie dostępna w języku polskim. Trwają również prace nad przeniesieniem gry na inne mobilne platformy - w tym smartfony.

Hearthstone na Androidzie

Pierwsze zapowiedzi Hearthstone dla Androida pojawiły się już na tegorocznym Blizzconie (a nawet trochę wcześniej). Zdobywająca bardzo szybko popularność karcianka działa póki co jedynie w Kanadzie, Australii i Nowej Zelandii, ale w ciągu kilku dni zostanie udostępniona całemu światu. Zanim to się stanie, możemy jedynie podziwiać ją w sklepie Google Play, gdzie mimo dostępnego polskiego języka, nie jest dostępna dla naszego kraju. Grę będzie można zainstalować wyłącznie na tabletach z Androidem. Wydana wersja pozwoli zainstalować również najnowsze rozszerzenie "Goblins vs Gnomes" dodające 120 nowych kart.

Nowe ikonki powiadomień Google+

Subtelna zmiana w usługach Google'a. Od teraz towarzyszyć nam będą nowe ikonki powiadomień z serwisu społecznościowego. Standardowy dzwoneczek został zastąpiony przez nieco mniejszą wersję otoczoną okrągłą, szarą ramką. W momencie otrzymania nowego komentarza czy plusa zobaczymy tutaj czerwoną ikonkę z liczbą wewnątrz. Na moje oko wygląda to gorzej, choć na pewno jest bardziej czytelne. A jak Wam się podoba?

Prawnicy Sony grożą mediom

Prawnicy Sony rozsyłają listy do dużych redakcji technologicznych, w których przestrzegają przed konsekwencjami informowania o danych, które wyciekły z serwerów firmy po ostatnim ataku. Dziennikarze mają przestać pobierać udostępnione przez włamywaczy paczki i analizować ich zawartość. W przeciwnym wypadku zostaną pociągnięci do odpowiedzialności za poniesione przez Sony straty. Ktoś tutaj nieźle popłynął i przy okazji chyba zapomniał o fundamentalnych prawach mediów. Na szczęście nic nie wskazuje na to, by duże redakcji (The Verge, NYT, Re/Code, Gawker) się ugięły. Pełną treść listu znajdziecie tutaj.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AndroidGoogle PlayHearthstone