2

Lenovo Vibe Z2 Pro z baterią 4000 mAh i 6 calowym ekranem o rozdzielczości 2560×1440

Najwyraźniej Lenovo postanowiło iść za ciosem i jednocześnie zrobić wrażenie swoim nowym falgowcem – Vibe Z2 Pro, tak przynajmniej sugerują pierwsze przecieki, które zostały potwierdzone jako wiarygodne – zdjęcia telefonu zostały wykonane na wewnętrznym pokazie Lenovo. Chiński producent chce podnieść trochę poprzeczkę w stosunku do obecnie najwyższych modeli i dorzucić wysokiej jakości metalowe wykończenie. Pod […]

Najwyraźniej Lenovo postanowiło iść za ciosem i jednocześnie zrobić wrażenie swoim nowym falgowcem – Vibe Z2 Pro, tak przynajmniej sugerują pierwsze przecieki, które zostały potwierdzone jako wiarygodne – zdjęcia telefonu zostały wykonane na wewnętrznym pokazie Lenovo. Chiński producent chce podnieść trochę poprzeczkę w stosunku do obecnie najwyższych modeli i dorzucić wysokiej jakości metalowe wykończenie. Pod tym względem recenzowany przez nas model K900 sprawiał świetne wrażenie, więc Lenovo może wprowadzić trochę zamieszania na rynku.

Lonovo postanowił pobić stawkę jeżeli chodzi o znaczną część parametrów, uzupełniając je tym co obecnie jest dostępne i uważane za najlepsze. Ekran o przekątnej 6 cali będzie się szczycił imponującą rozdzielczością QHD 2560×1440 (podobnie jak LG G3). Druga w kolejności jest bateria 4000 mAh, która powinna zapewnić długie działanie z dala od kontaktu. Dalej mamy aparat o rozdzielczości 16 megapikseli z optyczną stabilizacją obrazu, z dwiema diodami doświetlającymi. Całość uzupełnia najnowszy dostępny procesor Snapdragon 801 taktowany zegarem 2,5 GHz.

Lenovo-Vibe-Z2-Pro

Nie mniej istotne ma być wykończenie. Lenovo Vibe Z2 Pro będzie miał jedynie 7,7 mm grubości i będzie w całości wykonany z metalu i szkła. Na zdjęciach widać, że ramki wokół ekranu będą naprawdę wąskie, a co za tym idzie, niemal cała powierzchnia będzie wykorzystana przez wyświetlacz, co również ograniczy gabaryty telefonu. Wygląda na to, że Lenovo podchodzi bardzo ambitnie i agresywnie do rynku smartfonów.

Źródło: Engadget.