Mobile

Kairos hybrydowy smartwatch – rywalem Moto 360

TK
Tomasz Krela
12

Cały czas mam bardzo mieszane odczucia w stosunku do inteligentnych zegarków oraz opasek, monitorujących pracę naszego organizmu. Zapewne wiele osób zauroczył swoim pięknem projekt zegarka Moto 360. Tak jak wielu czekam na jego sklepową premierę. Większość ze smartwatchy nie grzeszy urodą. Sądziłem,...

Cały czas mam bardzo mieszane odczucia w stosunku do inteligentnych zegarków oraz opasek, monitorujących pracę naszego organizmu. Zapewne wiele osób zauroczył swoim pięknem projekt zegarka Moto 360. Tak jak wielu czekam na jego sklepową premierę. Większość ze smartwatchy nie grzeszy urodą. Sądziłem, że prezentacja Moto 360 spowoduje wysyp cieszących oko projektów. Niestety najwięksi producenci zazwyczaj prezentują plastikowe, by nie powiedzieć zabawkowe projekty. Kairos to ciekawie zapowiadający się zegarek, łączący w sobie zarówno klasyczny mechanizm zegarka z funkcjami, jakie oferują inteligentne zegarki. Czy ten projekt jest realny?

Kairos tak jak każdy inteligentny zegarek przekaże swojemu użytkownikowi powiadomienia, przychodzące na nasz smartfon, przypominające nam o SMS-ach, e-mailach, czy nieodebranych połączeniach. Zegarki Kairos wyświetlą również powiadomienia push z aplikacji jak Facebook, Twitter czy WhatsApp. Korzystając z zegarka i jego wyświetlacza będziemy mogli również sterować funkcjami naszego telefonu lub tableta. Dla przykładu zmienimy w łatwy sposób piosenkę, którą słuchamy, czy wyślemy szablon wiadomości SMS.

Zegarki Kairos, wspierające kilka języków potencjalnego użytkownika, będą również śledziły aktywność fizyczną użytkowników. Osoby, podróżujące docenią np. możliwość śledzenia godziny w różnych strefach czasowych i ustalania strefy, w jakiej znajduje się użytkownik przy pomocy sygnały GPS.

Można powiedzieć, że posiada on to wszystko, czego oczekujemy od inteligentnego zegarka. Jednak Kairos wyróżnia się przeźroczystą szybką zegarka, która jest również wyświetlaczem OLED. Kairos przygotował dwa modele swojego zegarka MSW 115 z mechanizmem Miyota Japanese Movement oraz SSW 158 z mechanizmem SWISS Movement from SOPROD.

Kairos to ciekawie zapowiadająca się hybryda, z uwagi na zastosowanie przeźroczystego wyświetlacza jako szybki koperty zegarka. Na wizualizacjach projekt ten wygląda fenomenalnie. Dla mnie to idealne połączenie tradycyjnego, ponadczasowego szyku z najnowszymi zdobyczami technologii. Taki zegarek będzie idealnie pasować do eleganckiego garnituru, czego nie można powiedzieć o większości smartwatchy.

Jednak każda róża ma kolce. Tak jest też w przypadku tych zegarków. Zarówno na zdjęciach, jak i materiale wideo widzimy wizualizację z wyświetlaczem transparentnym w 100%. Niestety oba modele zegarków będą sprzedawane z wyświetlaczami, oferującymi transparentność na poziomie od 40% do 60%. Tym samym w rzeczywistości zegarki nie będą prezentowały się tak niesamowicie jak w pierwszej chwili myśleliśmy.

Jeśli jeszcze kogoś to nie zniechęciło do zakupu, to zapewne fakt, że na zegarek, którego cena wahać się może od 499 dolarów do 1199 dolarów, przyjdzie poczekać przynajmniej do października, skutecznie zniechęci do jego zakupu. Nie zmienia to jednak faktu, że pomysł połączenia tradycji z nowoczesnością, jest moim zdaniem najciekawszym projektem obok Moto 360 w kategorii inteligentnych zegarków.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu