Lenovo

Siedziałem na prezentacji i myślałem, że zaraz pokażą mi toster. Lenovo ma w ofercie WSZYSTKO i to bezpieczniejsze niż kiedykolwiek

Kamil Świtalski
Siedziałem na prezentacji i myślałem, że zaraz pokażą mi toster. Lenovo ma w ofercie WSZYSTKO i to bezpieczniejsze niż kiedykolwiek
12

Lenovo od wielu lat pracuje nad tym, aby w swoim portfolio mieć pełne rozwiązania dla wszystkich. Nie dość jednak że robią wszystko by zadowolić użytkowników domowych i klienta biznesowego, to jeszcze dbają też o to, aby były one kompleksowe. Dziś na imprezie Transform 2.0 firma ogłosiła nowości i strategię na najbliższe miesiące. Najwyraźniej firma ani trochę nie planuje zwalniać tempa!

Lenovo w mgnieniu oka rozwija portfolio swoich produktów i usług. Firma stawia na bezpieczeństwo i innowacje, odważnie podchodzi do AR i VR, a przy tym blisko współpracuje z coraz większym pakietem znanych i lubianych na rynku firm. Firma kontynuuje swoją inteligentną transformację — w której coraz bardziej zbliża się ku 5G (na które ich smartfon Moto Z3 jest już gotowy, a tuż za rogiem jest start nowego projektu opracowywanego z Mobile China z myślą o tamtejszym rynku), blisko współpracuje z najlepszymi w tej branży i nieustannie poszerza ofertę, by każdy znalazł w niej coś dla siebie. Wymagający gracze, profesjonaliści z branż kreatywnych, romansujący ze sztuczną inteligencją, specjaliści, nie bojący się wyzwań i innowacji, a także ci którzy po prostu chcą wygodnie sterować współczesnymi rozwiązaniami bez konieczności każdorazowego sięgania po smartfon!

ThinkShield: bezpieczeństwo od A, do Z przez cały cykl życia produktów

W dobie kiedy wszystko jest podłączone do sieci, a wrażliwe dane zostają wykradane każdego dnia (tylko w 2017 roku skalę tego typu przestępstw liczono w miliardach) — bardzo istotne jest zadbanie o ich bezpieczeństwo. Dziś Lenovo ogłosiło ThinkShield: to ich najnowszy pakiet rozwiązań, mających zapewnić bezpieczeństwo użytkowników — skupiając się na szczególnie na zagrożeniach czyhających online. Co będzie charakteryzować ThinkShield?

  • od zabezpieczenia BIOS i rozwoju oprogramowania aż do rozwiązań takich jak ekrany ThinkPad Privacy Guard. Firma zapowiada rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo użytkowników: od A, do Z — za pomocą jednego skrótu włączymy nawet filtr który sprawi że osoba siedząca z boku nie podejrzy co dzieje się na naszym ekranie!
  • dbanie o wysoki standard zabezpieczeń dla wszystkich produktów, które firma ma w swoim portfolio – i to już na poziomie ich produkcji;
  • strategiczne partnerstwo z Intelem pozwoliło dołączyć firmie do Transparent Supply Chain — a dzięki temu mogą bez problemu zlokalizować źródło wszystkich komponentów w swoim systemie;
  • Lenovo będzie sprawdzać i kontrolować dostawców komponentów i dbać o to, aby były one bezpieczne i wyróżniały się najlepszymi na rynku praktykami — dlatego też tworzy rygorystyczny program Trusted Supplier.
  • dzięki wykorzystaniu certyfikowanych przez FIDO uwierzytelnień — Lenovo pozwoli skuteczniej chronić dane swoich pracowników. Produkty Lenovo skorzystają z Intel Authenticate, na który składać się będzie aż do siedmiu wyznaczników -- co pozwoli na dużo łatwiejsze i bardziej dostosowane pod użytkowników zabezpieczenia. Nie można też zapomnieć o bazującej na biozie ochronie USB, które pozwolą podłączyć do urządzeń wyłącznie zatwierdzone akcesoria — dzięki temu informacje tam zawarte mają być bezpieczniejsze.
  • dzięki partnerstwu z Coronet: produkty Lenovo będą wykrywać zagrożenia online i informować użytkowników, kiedy ci będą podłączać się do niebezpiecznej sieci WiFi, która chce zapisywać przekazywane przez nich informacje. Technologia BUFFERZONE pozwoli zaś wyizolować zagrożenia online zanim stanowić będą niebezpieczeństwo dla wszystkich urządzeń. Lenovo Endpoint Management (napędzana przez MobileIron) pozwoli ujednolicić zabezpieczenia pomiędzy całym szeregiem urządzeń.
  • ThinkShield zadba też o bezpieczeństwo danych: technologia Absolute® persistence dostarczy narzędzi, które pozwolą administratorom dzięki dwustronnej łączności ze wszystkimi urządzeniami zabezpieczyć urządzenia i natychmiast reagować w przypadku zagrożeń. A kiedy urządzenia dobrnie do końca swojego cyklu, narzędzia dostarczone przez Lenovo pozwolą na bezpieczne, bezpowrotne, usunięcie informacji.

Jak widać: ThinkShield to kompleksowy pakiet rozwiązań o którym... tak naprawdę trudno mówić o kontekście ostatnich nowości. Składają się na niego elementy, które firma ma w swoich urządzeniach od lat — cały czas je dopracowując, a teraz łącząc i przedstawiając pod nowym szyldem!

Zobacz też: Transformacja Lenovo. Firma przedstawia nowe linie produktów: ThinkSystem i ThinkAgile!  

Lenovo łączy siły z NetApp!

NetApp to amerykańska firma, która w 2009 królowała w rankingu "100 best companies to work for" prowadzonego przez magazyn Fortune. Jej początki sięgają 1992 roku, a zajmuje się ona... przechowywaniem, zarządzaniem oraz ochroną danych. Na Transform 2.0. ogłoszono, że zostanie ona partnerem Lenovo — na czym ma polegać ich współpraca?

Przeczytaj też: Lenovo Yoga – legenda branży laptopów czy sam marketing?

;

 

Lenovo i NetApp mają wszystko, by tworzyć wydajne rozwiązania nowej generacji do zarządzania danymi oraz oferować je na całym świecie. Wraz z tymi rozwiązaniami klienci zyskają wydajność, korzyści i możliwości wyboru, jakie wcześniej nie były dostępne

Przede wszystkim wspólnie opracowują nowy zestaw produktów z logiem Lenovo do przetrzymywania danych. Będą one łączyć infrastrukturę Lenovo ThinkSystem oraz najlepsze na rynku, oparte o pamięci flash, rozwiązania od NetApp. Od teraz Lenovo pozyskało silnego partnera przy tworzeniu swoich skalowalnych rozwiązań, które przedstawili na zeszłorocznym Transform (ThinkSystem i ThinkAgile). Ponadto firmy ogłosiły też stworzenie nowej spółki w Chinach, pod patronatem której opracowywane będą nowe produkty do przechowywania danych na tamtejszy rynek. Portfolio po zmianach delikatnie się zmieni i co nieco na ten temat zdradził Roderick Lappin:

Nowe produkty (Lenovo ThinkSystem DE oraz DM) które będą jednym z pierwszych owoców tej współpracy, już wkrótce trafią do sprzedaży i dostępne będą globalnie.

Produkty Lenovo, obok których trudno przejść obojętnie

Lenovo to firma z tradycjami, którą kojarzy większość z nas. Ale poza tradycją, nie brakuje tam także wielu innowacji — i oto produkty które sprawdziłem na Transform 2.0 i zrobiły na mnie ogromne wrażenie!

Lenovo Smart Display

Inteligentne technologie coraz śmielej zaglądają do naszych domów — lubimy wygodę i automatyzację. Problem polega jednak na tym, że obsługa z poziomu smartfona nie zawsze jest tak wygodną, jak byśmy tego oczekiwali — i tutaj z pomocą przychodzi Lenovo Smart Display! Urządzenie z niewielkim ekranem i wbudowanym Asystentem Google, który pozwoli wygodnie sterować całym szeregiem elementów naszego Smart Domu!

Lenovo SmartDisplay

Lenovo Yoga Book C930

Prawdopodobnie jeden z najszerzej komentowanych produktów, który firma zaprezentowała na targach IFA. Druga generacja Yoga Booka zachwyca — i choć nie jest sprzętem tak uniwersalnym, jak wielu z nas by tego oczekiwało, zmierza w świetnym kierunku. Nie będę się więc powtarzał i dla wszystkich, którzy nie mieli jeszcze okazji — polecam film Michała na temat Yoga Booka C930:

Lenovo ThinkPad X1 Extreme w akcji

Ten rok dla komputerów Lenovo to same mocne premiery — ich mobilna stacja robocza Lenovo ThinkPad P1 to prawdziwa bestia. Ale na Transform 2.0. miałem szansę sprawdzić też najnowszy model ich biznesowego Lenovo ThinkPad X1 Extreme.

Biznesowe komputery Lenovo od lat utrzymane są w tej samej, minimalistycznej — dla wielu wręcz ascetycznej — stylistyce. Tym razem sprawy mają się identycznie: czarna, smukła, obudowa, fantastyczna klawiatura i charakterystyczny czerwony TrackPoint, który od wielu lat pozostaje charakterystycznym elementem tych konstrukcji. Tym razem w środku 15,6-calowej konstrukcji znalazły się procesory Intel 8-generacji, dotykowy ekran HDR z Dolby Vision (400 nitów, 100% Adobe RGB), NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti — najwyższe konfiguracje przewidują 64 GB pamięci RAM i SSD do 2 TB. Twórcy obiecują, że komputer ten jest w stanie działać nawet do 15 godzin na jednym ładowaniu!

Lenovo ThinkSmart — wideokonferencje jeszcze nigdy nie były wygodniejsze?

Wideokonferencje stały się już standardem, a echo, kilka komputerów i problemy z nimi związane to... właściwie dla wielu standard i codzienność. Hub ThinkSmart 500 ma ambicję zakończenia tych problemów i ułatwienia komunikacji i korzystania ze współczesnych rozwiązań. Niewielki ekran, do którego można podłączyć cały zestaw akcesoriów — w tym głośnik z mikrofonami, który w pojedynkę da radę obsłużyć niemałe biurko! ThinkSmart 500 już jest dostępny, a jeszcze w tym roku na rynku ma pojawić się jego nowsza, udoskonalona, wersja — ThinkSmart 800!

Lenovo ThinkSmart

Podsumowując

Lenovo rozwija się jak burza — w każdym segmencie w który wchodzą zaliczają sukces. Ich oferta jest ogromna — i tytułowy żart z tosterem może brzmieć ironicznie, ale... jeżeli prezentowałby jakość ThinkPadów, to nie ukrywam, że bym się ucieszył. Może poranne tosty ustrzegłyby się węgla. Na tę chwilę jednak z podziwem patrzę na rosnące w oczach współprace firmy, a także plany na przyszłość — już w przyszłym roku na rynek komercyjny miałyby trafić gogle do rozszerzonej rzeczywistości. A znając Lenovo, to jeszcze nie wszystkie asy które skrywają w rękawie — dlatego z niecierpliwością czekam i... wyglądam pierwszych efektów zapowiedzianych nowości!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu