Lenovo

Nie zgadniecie co łączy Gwiezdne Wojny, e-ink i mocne komputery

Kamil Świtalski
Nie zgadniecie co łączy Gwiezdne Wojny, e-ink i mocne komputery
6

Tegoroczne propozycje firmy Lenovo na IFA robią wrażenie. Od mocnych komputerów dla graczy, przez biznesowe propozycje, na Gwiezdnych Wojnach i inteligentnych gniazdkach kończąc!

Lenovo ostatnio ma ręce pełne roboty — premiera goni premierę i nic nie wskazuje na to, aby w najbliższej przyszłości miało się to zmienić. Kilka dni temu pisałem o premierze dwóch przenośnych stacji roboczych firmy: ThinkPad P1 i ThinkPad P72, a dziś wracam z całą dawką nowości którymi firma podzieliła się na corocznej imprezie TechLife '18, mającej miejsce na berlińskich targach IFA.

Smart Home oczami Lenovo

Smart Home to segment rynku który nieustannie rośnie w siłę — ludzie coraz chętniej sięgają po inteligentne rozwiązania w domowym zaciszu. Lenovo postanawia odpowiedzieć na te potrzeby i zapowiada produkty z serii Smart Home Essentials, a wśród nich:

  • Lenovo Smart Plug — małe i łatwe w użyciu urządzenie, które można podłączyć do dowolnego gniazda ściennego. Umożliwia ono sterowanie dowolnymi kompatybilnymi urządzeniami, które zostaną z kolei podłączone do niego.
  • Lenovo Smart Camera — inteligentna kamera, która umożliwia monitorowanie sygnału wideo rejestrowanego na żywo w domu. Kamera działa na podczerwień, dzięki czemu obraz jest widoczny nawet w nocy. Ma także wbudowany mikrofon i głośnik umożliwiające dwukierunkową transmisję dźwięku.
  • Lenovo Smart Bulb — inteligentna żarówka umożliwiająca zdalne planowanie włączania i wyłączania oświetlenia oraz jego dostosowywanie. Przy użyciu tego urządzenia można regulować temperaturę barwową i przyciemniać światło, a także włączać je i wyłączać z dowolnego miejsca i w dowolnej chwili, używając aplikacji Lenovo Link.

Całym zestawem gadżetów można łatwo zarządzać z poziomu aplikacji Lenovo Link, która staje się centrum sterowania i kontroli nad wszystkimi smart akcesoriami firmy. Warto też dodać, że urządzenia współpracują z Asystentem Google oraz Alexą, a do sprawowania kontroli możemy też wykorzystać ekran Lenovo Smart Display. Premiera urządzeń już jesienią w Stanach Zjednoczonych — chwilę później mają dotrzeć także do Europy,

Nowe komputery Lenovo Yoga to... jeszcze lepsze komputery!

Seria komputerów Lenovo Yoga cieszy się ogromną popularnością. Od lat oferuje wysoką jakość, cieszące oko wzornictwo i wydajność na satysfakcjonującym poziomie. Flagowym sprzętem jest Yoga C930 — czyli nowe wcielenie laptopa dwa w jednym, z procesorami Intela ósmej generacji. Ponadto w informacji prasowej czytamy:

Zastosowano w nim po raz pierwszy obrotowy soundbar z zestawem głośnikowym Dolby Atmos® Speaker System2 odtwarzający dźwięk, który opływa słuchacza ze wszystkich stron. Technologia Dolby Vision™ HDR oferuje jeszcze lepsze wrażenia multimedialne dzięki obrazowi o wyjątkowo żywych kolorach.

Nic dodać, nic ująć — to po prostu odświeżona klasyka. Druga generacja Yoga Book C930 to nieco inna bajka, bo to "laptop z dwoma ekranami", z których drugi oparty jest na technologii e-ink — i poza tym, że może posłużyć jako klawiatura, w mgnieniu oka możemy też przetransformować urządzenie w... wygodny czytnik książek. Premiera obu tych komputerów jeszcze we wrześniu!

ThinkPad X1 Extreme — klasyka w szybszej odsłonie

ThinkPady X1 to klasyczne komputery, które od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Lenovo nie rezygnuje z tego formatu, a wręcz przeciwnie: serwuje mu jeszcze więcej mocy! ThinkPad X1 Extreme to niewielkich rozmiarów sprzęt z dedykowaną kartą Nvidia GeForce, procesorem Intela ósmej generacji, opcją podłączenia kilku monitorów i funkcją RapidCharge która w kilkadziesiąt minut naładuje rozładowaną baterię do 80%! Europejska premiera sprzętu już we wrześniu!

To jeszcze nie koniec nowości!

Myślicie że to wszystko, co na IFA pokazało Lenovo? Nie, nic z tych rzeczy — powyższe produkty to faktycznie największe z ich premier, ale poza nimi na stoisku firmy można było zobaczyć nowy dodatek Star Wars: Jedi Challenges Dark Side Expansion oraz miecz świetlny z limitowanej edycji Kylo Ren Lightsaber, nowe Chromebooki (Yoga Chromebook, Lenovo Chromebook C330, Lenovo Chromebook S330), monitor Lenovo L27m, odświeżone komputery z serii Legion (w tym T730 i C730, a także Y530 z nową kartą NVIDIA GeForce GTX 1060).

Źródło: informacja prasowa

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu