Lenovo zaprezentowało dwa nowe komputery dla profesjonalistów: ThinkPad P1 oraz ThinkPad P72. Co firma oferuje użytkownikom w swoich najnowszych sprzętach?
To jest dopiero bestia. ThinkPad P1: komputer na którym profesjonaliści mogą pracować także w ruchu!
Czasy w których komputery przenośne nadawały się wyłącznie do pracy biurowej najwyraźniej już dawno za nami. Segment gamingowych maszyn ma się doskonale, a jak pokazuje najnowsza premiera Lenovo — użytkownicy potrzebujący stacji roboczych które będą mogli ekspresowo zapakować do plecaka i zabrać ze sobą także nie mają na co narzekać.
Lenovo ThinkPad P1: profesjonalny komputer dla wymagających
Najnowszy komputer z rodziny ThinkPad miałem szansę obejrzeć kilka miesięcy temu — była to wersja prototypowa, która od wejścia zrobiła ogromne wrażenie. W tym małym, bo zaledwie 15-calowym, komputerze, w zależności od konfiguracji znajdziemy podzespoły bardzo mocne... albo bardzo mocne! Mam tutaj na myśli:
- Procesory Intel Xeon oraz Core 8. generacji;
- Grafikę NVIDIA Quadro P2000 (w najwyższej konfiguracji);
- Do 64 GB RAM DDR4;
ThinkPad P1 ma certyfikaty zgodności z aplikacjami najważniejszych niezależnych producentów oprogramowania i działa z procesorem Intel® Xeon® lub Core™ 8. generacji, w tym Core i9, obsługuje pamięć ECC i osiąga częstotliwość taktowania do 4,6 GHz. Wzrost wydajności zapewniają także użytkownikom najnowsze profesjonalne karty graficzne NVIDIA Quadro P1000 i P2000.
- Do 4GB dysku NVMe SSD;
- Czytnik kart 4 w jednym;
- cały zestaw portów: 2 Thunderbolt 3 (Typu C), 2 USB 3.1 (Typu A), HDMI 2.0, Mini Gigabit Ethernet, Mini Jack — a w wariancie z i9 — także Smart Cart Reader;
- Matryce do wyboru: Full HD (1920 x 1080) IPS, 300 nitów lub 4K UHD Touch (3840 x 2160) IPS, 400 nitów;
- Opcjonalnie jest także możliwość zamówienia wersji z kamerą IR.
Przystępując do pracy nad ThinkPadem P1, wiedzieliśmy, że musimy zbudować mobilną stację roboczą, która będzie kontynuować tradycje profesjonalnej wydajności i niezawodności ThinkPadów, a jednocześnie zaspokoi oczekiwania naszych klientów związane ze smukłą, lekką i elegancką konstrukcją — powiedział Rob Herman, General Manager of Workstations, Lenovo. Niezależnie od tego, czy najważniejsza dla klienta jest moc, rekordowa lekkość stacji roboczej, czy też elegancki i smukły cud techniki, ThinkPad P1 sprawdza się pod każdym względem.
Wszystko to okraszone, oczywiście, klawiaturą ThinkPad Precision — a wszyscy śledzący temat wiedzą, że to jedno z najlepszych rozwiązań na rynku w tym zakresie. Tak, Lenovo ThinkPad P1 to stacja robocza z prawdziwego zdarzenia, którą udało się zamknąć w kompaktowej, klasycznej — charakterystycznej dla tej serii urządzeń — obudowie. Poręczna i niezwykle potężna, a przy tym dopracowana w najdrobniejszych szczegółach. Warto też pamiętać o firmowych akcesoriach dodatkowych, które w biurze pozwolą w mgnieniu oka jeszcze bardziej poprawić komfort pracy. Mam tu na myśli monitor ThinkVision 32u oraz stację dokującą ThinkPad Thunderbolt Workstation.
Komputery mają być dostępne w polskiej dystrybucji od października — a cena podstawowej konfiguracji zaczynać się będzie od 9999 zł (SRP).
Jako ciekawostkę dodam też, że firma połączyła siły z firmą Aston Martin:
Produkty Lenovo są obecne w całym cyklu powstawania samochodów Aston Martin. Pomagają w tworzeniu doskonałości od pracowni projektowej po salon samochodowy. W Aston Martin używane są różne stacje robocze Lenovo, ale to dzięki ThinkPadowi P1 inżynierowie mogą urzeczywistniać pomysły od koncepcji po produkcję przy użyciu najszybszych i najwydajniejszych mobilnych stacji roboczych.
ThinkPad P72 to także sprzęt, obok którego trudno przejść obojętnie
Chociaż to ThinkPad P1 jest najważniejszą z ostatnich premier firmy, to warto także pamiętać o zaprezentowanym komputerze ThinkPad P72. Kolejna potężna maszyna w portfolio Lenovo, która jednak pod wieloma względami różni się od tego, co znamy z P1. Przede wszystkim już na pierwszy rzut oka widać różnice w obu tych sprzętach: P1 to 17-calowy komputer, który powstał z myślą o pracownikach branż: finansowej, motoryzacyjnej oraz skupiających się na wydobyciu ropy i gazu. Także sprzedawany będzie w kilku konfiguracjach. Czego można spodziewać się w komputerze ThinkPad P72?
- Procesory Intel Xeon oraz Core 8. generacji;
- Grafikę NVIDIA Quadro P5200 (w najwyższej konfiguracji);
- Do 128 GB pamięci RAM DDR4
- Pamięć wewnętrzna do 6 TB
- Czytnik kart 4 w jednym;
- cały zestaw portów: 2 Thunderbolt 3 (Typu C), 3 USB 3.1 (Typu A), HDMI 2.0, Gigabit Ethernet, Mini Display Port 1.4, Mini Jack — a w wariancie z i9 — także Smart Cart Reader;
- Matryce do wyboru: Full HD (1920 x 1080) IPS, 300 nitów lub 4K UHD Touch (3840 x 2160) IPS, 400 nitów;
- Opcjonalnie jest także możliwość zamówienia wersji z kamerą IR.
Sprzęt dla wymagających profesjonalistów
O ile jeszcze kilka lat temu przenośne komputery właściwie nie miały szans w konkurencji ze stacjonarnymi stacjami roboczymi dla profesjonalistów — to zmienia się z każdą dużą premierą. I nowe produkty Lenovo są tego idealnym przykładem — to urządzenia, z których nawet wymagający mocnych maszyn graficy, montażyści czy projektanci będą mogli korzystać w drodze. I o to chodzi!
Źródło: informacja prasowa
Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu