Ciekawostki technologiczne

Na takie Gwiezdne Wojny z LEGO czekałem. Sprawdźcie te zestawy!

PK
Piotr Kurek
0

LEGO wprowadza do swojej oferty nowe zestawy Gwiezdne Wojny. To dioramy przedstawiające jedne z najpopularniejszych scen oryginalnej trylogii.

Ostatnio o LEGO Gwiezdne Wojny pisaliśmy w kontekście nowych hełmów, które wkrótce pojawią się w sprzedaży. Luke Skywalker, Mandalorianin i mroczny szturmowiec dołączyli do kolekcji już dostępnych nakryć głowy zwiadowcy szturmowców, Boby Fetta oraz Dartha Vadera. I choć repliki te wyglądają bardzo dobrze, nie są one dla wszystkich - głównie ze względu na swoje gabaryty i charakterystykę. Daleko im od zestawów pozwalających na zabawę lub w jakikolwiek sposób modyfikować. Choć z pewnością znaleźli się tacy, którzy z tych hełmów zrobili coś zupełnie innego.

Teraz LEGO przedstawia ofertę dla chcących mieć u siebie część wydarzeń przedstawionych w Gwiezdnych Wojnach. A będzie to możliwe dzięki trzem nowym zestawom, które w sprzedaży pojawią się w przyszłym miesiącu. A będą to dioramy przedstawiające Zgniatarkę odpadów na Gwieździe Śmierci, Szturm na Gwiazdę Śmierci oraz Szkolenie Jedi na Dagobah.

Zgniatarka odpadów na Gwieździe Śmierci

LEGO Zgniatarka odpadów na Gwieździe Śmierci

Zestaw Diorama: Zgniatarka odpadów na Gwieździe Śmierci (75339) składa się z 802 elementów i oprócz ruchomych ścian zgniatarki, głowy dianogi, panelu sterowniczy i góry śmieci do zgniecenia, znajdziecie 5 minifigurek. To Luke Skywalker i Han Solo w strojach szturmowców, księżniczka Leia oraz Chewbacca. Nie brakuje też C-3PO i R2D2, którzy ratują z opresji bohaterów. Diorama ma ok. 10 cm wysokości, 22 cm szerokości i 15 cm głębokości i zdobiona jest plakietką z cytatem z Hana Solo: "One thing’s for sure. We’re all gonna be a lot thinner" (Jedno jest pewne. Wszyscy będziemy o wiele szczuplejsi). Zestaw dostępny będzie w sprzedaży od 26 kwietnia w cenie 429,99 zł.

Szturm na Gwiazdę Śmierci

LEGO Szturm na Gwiazdę Śmierci

Zestawi Diorama: Szturm na Gwiazdę Śmierci (75329) składa się z 665 elementów i przedstawia atak myśliwców X-wing na Gwiazdę Śmierci oraz pościg za Lukiem Skywalkerem. To szczegółowo oddana powierzchnia Gwiazdy Śmierci oraz wykonane z klocków modele myśliwca TIE Advanced Dartha Vadera i dwóch myśliwców TIE w pogoni z X-wingiem Luke’a Skywalkera. Diorama ma ok. 10 cm wysokości, 22 cm szerokości i 15 cm głębokości i zdobiona jest plakietą z cytatu z Dartha Vadera: "The Force is strong with this one" (Moc jest w nim silna). Zestaw dostępny będzie w sprzedaży od 26 kwietnia w cenie 279,99 zł.

Szkolenie Jedi na Dagobah

LEGO Szkolenie Jedi na Dagobah

Zestaw Diorama: Szkolenie Jedi na Dagobah (75330) to 1000 elementów składających się na pustelnię Mistrza Yody na bagnach planety Dagobah i skrzydło zatopionego X-winga Luke'a Skywalkera. Nie brakuje tu minifigurek Yody i Luke'a oraz droida R2-D (Luke oraz R2D2 posiadać mają niedostępne wcześniej dekoracje). Zestaw ma ok. 16 cm wysokości, 29 cm szerokości i 17 cm głębokości i jest największa z całej trójki. Podobnie jak w pozostałych dioramach, ta jest zdobiona plakietką z cytatem z Yody: "Do. Or do not. There is no try" (Rób albo nie rób, nie ma próbowania). Zestaw dostępny będzie w sprzedaży od 26 kwietnia w cenie 379,99 zł.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu