Off topic

Tym samolotem już nie polecisz... ale możesz go postawić na półce. Wygląda fantastycznie!

Piotr Kurek
Tym samolotem już nie polecisz... ale możesz go postawić na półce. Wygląda fantastycznie!
12

Marzyliście o podróży Concordem? Tej szansy raczej nikt z nas już mieć nie będzie, ale fani lotnictwa mogą mieć naddźwiękowy samolot w domu - pod warunkiem, że złożą go z klocków LEGO.

Loty pasażerskie ponaddźwiękowymi samolotami były wielkim osiągnięciem inżynierów, a Concorde stał się jedną z ikon XX wieku. Niestety, słynna katastrofa rejsu Air France 4590, do której doszło w połowie 2000 roku, przyczyniła się ostatecznie do wycofania tych maszyn z użytku - wraz z nimi skończyła się, na ten moment, era ponaddźwiękowego podróżowania. Concorde to maszyna, która nawet w 2023 r. robi ogromne wrażenie - choć można go oglądać jako eksponat muzealny. Fani podróży samolotami z pewnością zazdroszczą tym, którzy na przełomie lat 90. i 2000. (a nawet wcześniej) mieli szansę zasiąść w fotelach i czuć emocje związane z podróżą samolotem naddźwiękowym.

LEGO Icons Concorde to hołd inżynieryjnej ikonie XX wieku

Jeśli jesteście fanami lotnictwa i chcielibyście mieć w domu kawałek historii, macie dobrą okazję - pod warunkiem, że jesteście także fanami LEGO - w szczególności serii Icons. Zestawy z tej kolekcji są zaprojektowane w taki sposób, by zapewnić satysfakcjonujące wyzwanie. Przedstawiają one imponujące atrakcje turystyczne, klasyczne pojazdy i ikony popkultury. Dorośli fani układania klocków znajdą wśród nich też budynki modułowe i artykuły do domu. Zaprezentowany w ostatnich dniach model to prawdziwa gratka dla tych, którzy pamiętają czasy świetności Concorde'ów.

LEGO Icons Concorde to składająca się z 2083 elementów i mierząca 15 cm wysokości, 105 cm długości i 43 cm szerokości replika naddźwiękowego statku powietrznego charakteryzująca się m.in. odchylanym dziobem, działającym podwoziem, wysuwanym tylnym kołem, skrzydłami typu delta z ruchomymi sterami wysokości oraz odchylanymi górnymi i dolnymi sterami. Posiada również łatwo dostępną część z fotelami i jest wyposażona w stojak, dzięki któremu można ustawić samolot w trybach lotu, startu lub lądowania. W zestawie nie mogło też zabraknąć płytki na podstawce, która zawiera kluczowe dane o zestawie.

Zestaw LEGO Icons Concorde jest już dostępny w przedsprzedaży w oficjalnym sklepie LEGO.com. Można go zamówić za 949,99 zł, a wysyłka rozpocznie się 7 września 2023 r.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news