Gry

Lego i Epic Games ogłaszają prace nad niesamowitym projektem

Kamil Świtalski
0

Dwie firmy których nikomu przedstawiać nie trzeba ogłosiły rozpoczęcie prac nad metaverse, które tworzone jest z myślą o najmłodszych.

Marki których nikomu przedstawiać nie trzeba postanowiły połączyć siły i stworzyć coś, czego jeszcze nie było. Twórcy najpopularniejszych klocków na świecie wespół z autorami najpopularniejszej w ostatnich latach gry online mają ambicje, by stworzyć metaverse dla dzieci... i ich rodzin.

Źródło: Depositphotos

Powstaje nowe metaverse. Tym razem z myślą o najmłodszych

Metaverse to w ostatnich latach gorący temat. Po tym jak Meta jesienią ogłosiła prace nad własnym metaverse, świat zainteresował się czym w ogóle takowy jest. I myślę, że definicja z anglojęzycznej Wikipedii rzuca obraz, który z grubsza nawet największym laikom podpowie czego można się spodziewać:

Metaverse to sieć wirtualnych światów 3D, która koncentruje się na połączeniach społecznościowych. W futuryzmie i science fiction często opisuje się go jako hipotetyczną iterację Internetu jako jednego, uniwersalnego wirtualnego świata, do którego dostęp jest uproszczony dzięki użyciu zestawów pozwalających zanurzyć się w wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości.

Zatem przestrzeń, którą tworzą Epic Games przy współpracy z The Lego Group, ma być właśnie takim wirtualnym światem, ale od początku do końca zaprojektowanym z myślą o najmłodszych. Bezpiecznych i przyjaznych, w których będą mogli czuć się dobrze i komfortowo.

Przyjazne rodzinie środowisko cyfrowe zapewni dzieciom dostęp do narzędzi, które pozwolą im stać się pewnymi siebie twórcami i zapewnią niesamowite możliwości zabawy w bezpiecznej i pozytywnej przestrzeni.

— czytamy w wiadomości prasowej.

The Lego Group od wielu lat udowadnia, że nie boi się ryzyka w biznesie. Mimo że to fizyczne wydania klocków przynoszą im fortunę, to stale romansują oni z cyfrowym światem — a to tworząc projekty z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości, a to kreaując historie z własnymi bohaterami którzy otrzymują później swoje serie animowane, a także zestawy gier. Właśnie, a'propos gier — to tych z Lego na rynku nie brakuje i nawet dostępne całkowicie za darmo w sklepach mobilnych często bywają co najmniej dobre. A nierzadko były znakomite i godne polecenia.

Ich partnerzy zaś, Epic Games, od wielu lat kreują wirtualne światy na potrzeby gier wideo — no i również na przestrzeni lat pokazali, że ryzyko nie jest im obce. Lubią bawić się konwencją, lubią próbować nowych rzeczy, mają pomysły i środki które pozwalają im je realizować. Dlatego też jestem bardzo zaintrygowany tym, co uda się obu firmom wypracować.

Niestety — na tę chwilę wiemy jedynie, że prace nad metaverse dla najmłodszych trwają. Firmy ogłosiły oficjalne partnerstwo i to, że zakasały rękawy; nie wdały się jednak w żadne szczegóły. Nie pozostaje nam zatem nic innego, jak tylko uzbroić się w cierpliwość

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu