Felietony

Legimi wraca do gry! Dziś usługa czytaj bez limitu ponownie zostanie uruchomiona

Grzegorz Marczak
Legimi wraca do gry! Dziś usługa czytaj bez limitu ponownie zostanie uruchomiona
21

Legimi z swoją rewolucyjną usługą 19 PLN miesięcznie za czytanie bez ograniczeń zostało przyjęte przez branżę wydawców i dystrybutorów dość jednoznacznie. Dwa dni po uruchomieniu, usługa została wyłączona ze względu na protest obu tych grup. Dziś natomiast Legimi wraca. Wraca z tarczą ale też z mnie...

Legimi z swoją rewolucyjną usługą 19 PLN miesięcznie za czytanie bez ograniczeń zostało przyjęte przez branżę wydawców i dystrybutorów dość jednoznacznie. Dwa dni po uruchomieniu, usługa została wyłączona ze względu na protest obu tych grup. Dziś natomiast Legimi wraca. Wraca z tarczą ale też z mniejszym katalogiem książek. Z początkowych 5 tysięcy tytułów dziś w usłudze czytanie bez limitu dostępne będą 2 tysiące a do końca roku mają plan zdobyć jeszcze tysiąc pozycji.

Obecnie usługa Czytaj bez limitu obejmuje tytuły kilkudziesięcu wydawców, m.in. W.A.B., Muza, Grüner+Jahr, Buchmann, Insignis, Drzewo Babel. Prawdopodobnie jeszcze do końca roku liczba książek przekroczy 3 tysiące, prowadzone są bowiem zaawansowane rozmowy z kilkoma znaczącymi wydawnictwami.

Jeśli chodzi o źródła obecnych w usłudze książek to 50% oferty pochodzi z umów bezpośrednich Legimi, 40% Virtualo i 10% Nexto.

Muszę przyznać, że cieszę się z tego iż Legimi nie utknęło w długich negocjacjach i konsultacjach i udało się przywrócić usługę. Z pewnością więksi gracze nadal mają obawy i trzeba będzie ich jeszcze przekonywać ale mając 2 tysiące pozycji można już z powodzeniem rozpocząć działalność i sprawdzić jak wymyślony model biznesowy będzie się sprawdzał w praktyce (z założeniem, że obecne tytuły są to w miarę atrakcyjne pozycje). Jeśli usługa okaże się efektywna z pewnością wróci większość wydawców.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu