Moje przemyślenia

Agregator newsów Pulse dla Windows 8 - niby jest, ale rewelacji nie ma

KK
Konrad Kozłowski
3

Usługa Pulse bardzo dobrze znana użytkownikom systemów Android i iOS uruchomiła jakiś czas temu swoją przeglądarkową wersję. Wczoraj zadebiutowała również aplikacja dla systemu Windows 8, której postanowiłem się od razu przyjrzeć. Okazuje się, że najważniejsza informacją na jej temat jest to, że w o...

Usługa Pulse bardzo dobrze znana użytkownikom systemów Android i iOS uruchomiła jakiś czas temu swoją przeglądarkową wersję. Wczoraj zadebiutowała również aplikacja dla systemu Windows 8, której postanowiłem się od razu przyjrzeć. Okazuje się, że najważniejsza informacją na jej temat jest to, że w ogóle jest dostępna.

Pulse oferuje bardzo ciekawy sposób na zapoznawanie się z wiadomościami z najpopularniejszych serwisów. Zamiast układać je w formie listy nagłówków, prezentowane są one w formie mozaiki miniaturek. Dostępne są trzy możliwości wielkości miniatur i na tym kończą się opcję personalizacji. Po wybraniu konkretnego artykułu, jest on pokazywany w odrębnym okienku w centrum ekranu. Co ważne, możemy także przełączać się pomiędzy następnym i poprzednim artykułem bezpośrednio z tego widoku.

Bardzo istotne jest też dostosowanie treści, które będą nam prezentowane. Zarządzanie źródłami maksymalnie ułatwiono - jedyne co musimy zrobić to wybrać opcję "Add content", wskazać kategorię z której interesują nas informacje i wybrać źródła. Podobnie jak strona internetowa, wszystkie elemety interfejsu są wystarczająco duże, by obsługiwać je palcem.

Opcje udostępniania wiadomości zostały zintegrowane z systemem Windows 8, więc wybranie którejkolwiek z ikonek (Facebook, Twitter) skutkować będzie otwarcie panelu udostępniania po prawej stronie ekranu. Jego zawartość zależna jest od zainstalowanych na urządzeniu aplikacji.

Naturalne nie mogło zabraknąć opcji żywego kafelka - wyświetlane są na nim ostatnie informacje z naszych źródeł, lecz muszę przyznać że same miniaturki obrazki mało kiedy są w stanie przekazać choć tematykę informacji, więc w wielu przypadkach opcja ta jest zupełnie nieprzydatna. Można ją oczywiście wyłączyć, jak również zmniejszyć rozmiar kafelka aplikacji.

Pojawienie się aplikacji docenią posiadacze urządzeń z systemem Windows RT, gdzie zamiast odwiedzania strony za pomocą przeglądarki internetowej może uruchomić natywną aplikację. Użytkownicy tabletów, laptopów i urządzeń All-in-one z Windows 8 będą mieli wybór pomiędzy stroną i aplikacją, wybór więc będzie kwestią subiektywną w zależności od potrzeb.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu