Po Godzinach

Najtańszy abonament na audiobooki w Lecton - nowa, stała i niższa cena

KK
Konrad Kozłowski
15

Bez większych fanfar i zapowiedzi usługa Lecton znacząco obniżyła na stałe cenę subskrypcji na audiobooki. W serwisie posłuchacie książek audio oraz polskich oraz zagranicznych podcastów.

Lecton to usługa od Audioteki, którą zapewne znacie - jest to sklep online z audiobookami, słuchowiskami i serialami audio, który poza sprzedażą detaliczną oferuje też tzw. karnety, w ramach których można zaoszczędzić przy zakupie większej liczby tytułów, a dzięki abonamentowi za stałą, sporo niższą cenę co miesiąc pobierać jeden audiobooki z oferty i zatrzymać go na własność.

W erze streamingu użytkownicy coraz częściej decydują się jednak na comiesięczne zobowiązania, które otworzą im drzwi do katalogu zawierającego setki, tysiące czy miliony pozycji (w zależności od rodzaju treści). Z audiobookami sytuacja na polskim rynku jest naprawdę całkiem niezła - opisywaliśmy to kilka tygodni temu porównując już dostępne oferty, na przykład Storytel i Lecton, z nową propozycją Empiku (3 różne pakiety, w tym nielimitowany dostęp do audiobooków). Obowiązująca tam cena 19,90 jest jednak kwotą po obniżce i nie mamy pewności, do kiedy będzie obowiązywać, bo najwyraźniej promocja trwa dłużej niż wcześniej zakładano.

Czytaj też: Nielimitowany dostęp do audiobooków za 19,99 zł w Empiku!

A teraz doczekaliśmy się ruchu ze strony konkurencji, bo Lecton postanowił zmienić cenę z wcześniejszych 29,99 zł na 19,90 zł. Nie informowano o tym szerzej, uwagę na nową cenę zwrócił Paweł Piskurewicz na Twitterze, dopytując oficjalny profil Lecton, czy nie jest to pomyłka lub działanie tymczasowe. Odpowiedź była jednoznaczna: to oficjalna nowa cena, która - najwidoczniej - nie doczekała się jeszcze żadnej kampanii promocyjnej. A szkoda, bo jest bardziej niż wskazana.

Na koniec polecę nasz materiał, w którym przyjrzeliśmy się aktualnym usługom i ofertom usług subskrypcyjnych z audiobookami, porównując Audiotekę, Storytel, Lecton i Empik Go. Wybór zależy przede wszystkim od tego, jakich książek chcielibyście posłuchać, więc decyzja sprowadza się do uprzedniego sprawdzenia katalogu każdej z usług.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu