Google

Łazienki Królewskie, Wilczy Szaniec, łodzkie zoo, muzeum w Majdanku i wiele więcej Polski od dziś w Google Street View

Tomasz Popielarczyk
Łazienki Królewskie, Wilczy Szaniec, łodzkie zoo, muzeum w Majdanku i wiele więcej Polski od dziś w Google Street View
1

W wakacje ubiegłego roku polski oddział Google pochwalił się plecakiem do zdjęć na StreetView. Od tamtego czasu intensywnie go wykorzystywano, co przyniosło wymierne rezultaty. Dziś firma poinformowała o kilkunastu nowych miejscach, które można podziwiać bez ruszania się sprzed monitora. Dziś na...

W wakacje ubiegłego roku polski oddział Google pochwalił się plecakiem do zdjęć na StreetView. Od tamtego czasu intensywnie go wykorzystywano, co przyniosło wymierne rezultaty. Dziś firma poinformowała o kilkunastu nowych miejscach, które można podziwiać bez ruszania się sprzed monitora.

Dziś na polskim blogu Google Piotr Zalewski, Communications&Public Affairs Manager w Google Polska ujawnił listę nowych miejsc, które możemy oglądać i zwiedzać w usłudze Street View. Wszystkie one są wizytówkami swoich regionów i jednym z najpiękniejszych oraz najbardziej wartościowych atrakcji turystycznych, jakie można zobaczyć w Polsce. Gdzie od dziś możecie odbyć wirtualną wycieczkę?

Imponująca lista, prawda? To z pewnością dopiero preludium, bo polskich atrakcji turystycznych jest o wiele więcej. Póki co plecak Google'a odwiedził bowiem tylko pięć województw: warmińsko-mazurskie, łódzkie, lubelskie, małopolskie oraz mazowieckie. Zresztą kolejne aktualizacje zapowiedziano również na samym blogu, do którego linkuję we wstępie.

A teraz wyobraźcie sobie to wszystko na Cardboardzie albo innych goglach wirtualnej rzeczywistości. Odbycie takiej wirtualnej podróży, co wiem z doświadczenia, to niesamowite doświadczenie. Doskonale widać, gdzie Google Street View ma największy potencjał. Co nie zmienia oczywiście faktu, że wirtualne zwiedzanie w przeglądarce również daje sporo radości i satysfakcji (a jeszcze więcej na żywo, po odejściu od komputera, ale to już inna historia).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GooglePolskagoogle street view