Google

Google w typowy dla siebie sposób obchodzi Światowy Dzień Ziemi [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Google w typowy dla siebie sposób obchodzi Światowy Dzień Ziemi [prasówka]
5

Światowy dzień ziemi to dla Google szansa do pokazania się od nieco innej strony. Z tej okazji przygotowano specjalne doodle i nie tylko. Wyszukiwarka teraz odpowie nam na pytanie, jakim zwierzęciem jesteśmy (sic!). Aby jednak tak się stało, musimy odpowiedzieć na kilka pytań w quizie... Dzień Ziem...

Światowy dzień ziemi to dla Google szansa do pokazania się od nieco innej strony. Z tej okazji przygotowano specjalne doodle i nie tylko. Wyszukiwarka teraz odpowie nam na pytanie, jakim zwierzęciem jesteśmy (sic!). Aby jednak tak się stało, musimy odpowiedzieć na kilka pytań w quizie...

Dzień Ziemi w Google

Wpisując w Google "earth day quiz", zobaczymy okienko z quizem, który w żartobliwy sposób odpowie nam, jakim zwierzęciem jesteśmy. To żartobliwy sposób na uczczenie przez Google Dnia Ziemi, który dziś obchodzimy. Na tę okazję, jak zawsze, przygotowani również specjalne, animowane doodle.

Nowa aplikacja Android Wear

Android Wear niebawem doczeka się aktualizacji, o której kilka dni temu pisał Konrad. Wraz z nową wersją debiutuje również nowa aplikacja kliencka, która została przebudowana od strony wizualnej. Ponadto program potrafi teraz obsługiwać kilka zegarków jednocześnie oraz synchronizuje powiadomienia ze wszystkich kalendarzy skonfigurowanych na urządzeniu. Zreorganizowano też ekran ustawień i dodano bardziej wyraźne linki do Google Play i sugerowanych aplikacji na zegarek.

Google jako operator komórkowy

Kiedy w Europie trwa walka z praktykami monopolistycznymi Google'a, za oceanem wchodzi on w kolejny segment rynku. Już jutro ma ruszyć Projekt Fi, a więc sieć komórkowa kalifornijskiej firmy. MVNO będzie opierał się na infrastrukturze Sprint i T-Mobile oraz pozwoli użytkownikom na przełączanie się między rozbudowaną siecią hotspotów WiFi i nadajnikami BTS. Użytkownicy mają być natomiast rozliczani według użycia i aktywności. Podobno prace nad tym przedsięwzięciem trwały od dwóch lat.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleAndroid Wear