Google

Google wprowadzi małą, acz przydatną zmianę w swojej wyszukiwarce

Jakub Szczęsny
Google wprowadzi małą, acz przydatną zmianę w swojej wyszukiwarce
4

W mobilnej wyszukiwarce Google szykuje się pewna zmiana, która spodoba się osobom, którym dotychczas bardzo nie odpowiadał sposób wyświetlania treści linków do stron w wynikach wyszukiwania. Chodzi głównie o urządzenia mobilne, gdzie nie mamy zbyt dużych ekranów, a linki do stron po prostu się nie m...

W mobilnej wyszukiwarce Google szykuje się pewna zmiana, która spodoba się osobom, którym dotychczas bardzo nie odpowiadał sposób wyświetlania treści linków do stron w wynikach wyszukiwania. Chodzi głównie o urządzenia mobilne, gdzie nie mamy zbyt dużych ekranów, a linki do stron po prostu się nie mieszczą ze względu na ich stopień skomplikowania.

Istotnie, funkcjonalność, która prezentowała link do strony była tam głównie po to... żeby sobie była. Co z tego, że mogliśmy podejrzeć link przed wejściem do strony, skoro prezentował on głównie domenę i właściwie nic poza tym? Trudno nawet pobrać taki link bez wchodzenia do niego, na szybko. Pewna subtelna zmiana ze strony Google spowoduje, że ten niektórych irytujący problem odejdzie w zapomnienie.

Obrazek powyżej mówi Wam chyba wszystko, prawda? Google zacznie prezentować linki w formie łańcucha - już nie w postaci pełnego (i tak skróconego URL). Wtedy doskonale będzie widać, do jakiego miejsca na stronie prowadzi dane wyszukiwanie w Google i wreszcie ta opcja będzie wyglądać tak, jak powinna od dawna.

Google na swoim blogu zapowiedziało ową zmianę i na razie jest ona wdrażana w Stanach Zjednoczonych, a stamtąd po szerszych testach powinna trafić także do innych wersji regionalnych wyszukiwarki. Zmiana jest oczywiście bardzo subtelna i niektórzy zapewne jej nie zauważą, natomiast ci, których sposób wyświetlania łącz do stron denerwował powinni być zadowoleni - Google sprawę nieco przemyślał i swój pomysł odpowiednio zweryfikował.

Grafika: 1, 2

Źródło: Android Police

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu