Świat

Last.fm na Ning dzięki OpenSocial

Grzegorz Marczak
Last.fm na Ning dzięki OpenSocial
2

Last.fm jako chyba jeden z pierwszych serwisów wykorzystało narzędzie od Google czyli OpenSocial po to aby zbudować dodatek do innego serwisu, w tym przypadku do Ning.com czyli generatora serwisów społecznościowych (według autorów Ning serwis wygenerował już około 123 tysięcy serwisów społecznościow...

Last.fm jako chyba jeden z pierwszych serwisów wykorzystało narzędzie od Google czyli OpenSocial po to aby zbudować dodatek do innego serwisu, w tym przypadku do Ning.com czyli generatora serwisów społecznościowych (według autorów Ning serwis wygenerował już około 123 tysięcy serwisów społecznościowych).

Dzięki widgetowi jaki zrobiło last.fm, każdy użytkownik Ning (oczywiście o ile autor danego serwisu na to pozwoli) będzie mógł skorzystać z aplikacji pokazujące najlepszych artystów, ostatnio słuchaną muzykę, tworzyć własną listę oraz oczywiście słuchać muzyki z last.fm.


Aplikacja last.fm na Ning.com

Zapewne przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać na więcej widgetów i aplikacji stworzonych na bazie opensocial, to co zrobiło last.fm moim zdaniem pokazało potencjał jaki kryje się w pomyśle od google.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu