Świat

Rescuetime.com nie uratuje nasz przed brakiem czasu

Grzegorz Marczak
7

Rescuetime.com Ma być pomysłem na narzędzie, dzięki któremu będziemy lepiej kontrolować nasze zajęcia i nasz czas. Czyż nie było by to piękne gdyby serwis internetowy mówił nam jak, co i kiedy mamy robić aby zaoszczędzić trochę czasu? Rescuetime jest narzędziem desktopowo webowym. Aplikacja desk...

Rescuetime.com Ma być pomysłem na narzędzie, dzięki któremu będziemy lepiej kontrolować nasze zajęcia i nasz czas. Czyż nie było by to piękne gdyby serwis internetowy mówił nam jak, co i kiedy mamy robić aby zaoszczędzić trochę czasu?

Rescuetime jest narzędziem desktopowo webowym. Aplikacja desktopowa, którą trzeba zainstalować zbiera informacje o tym jak długo i gdzie spędzamy czas pracując na komputerze (aplikacja dostępna jest na komputery klasy PC i Mac). Wszystkie dane zbierane przez aplikację przesyłane są na nasze konto w serwisie internetowym. Wymiana informacji ze stroną internetową następuje co pół godziny.Jakie informacje tak naprawdę zbiera rescuetime - aplikacje wie co uruchamiamy na komputerze, jak długo korzystamy z danego programu, z jakich stron internetowych korzystamy - chociaż tak naprawdę program nie monitoruje storn a jedynie zbiera informacje o domenach. W takim przypadku wszelkiego rodzaju serwisy i narzędzi, które znajdują się w sub domenach nie będą pokazane w naszych statystykach.

Możliwe, że rescuetime działa doskonale i pokaże nam gdzie i ile czasu spędzamy, z pewnością też wyniki jakie pokaże nam taka aplikacja mogą być zaskakujące. Czy jednak to wszystko wystarczy aby takie narzędzie było efektywnie?

Moim zdaniem autorzy zapomnieli o jednym ważnym elemencie - istnieje jeszcze życie poza internetem i tego niestety żadna aplikacja nie da rady śledzić i analizować.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu