Motoryzacja

Lamborghini Aventador SVJ nadjeżdża: padnie kolejny rekord toru Nurburgring?

Marek Adamowicz
Lamborghini Aventador SVJ nadjeżdża: padnie kolejny rekord toru Nurburgring?
3

Lamborghini szykuje się z pokazem najbardziej ekstremalnej wersji modelu Aventador. Supersamochód ma być szybszy, lżejszy i mocniejszy od klasycznego auta. Rekord toru Nurburgring może czuć się zagrożony?

Na internetowym kanale Lamborghini, umieszczonym na portalu YouTube, pojawiła się zapowiedź nowego Lamborghini Aventador SVJ, który testowany był północnej pętli toru wyścigowego Nurburgring. Chociaż cały materiał trwa zaledwie 29 sekund, to w połączeniu z plotkami krążącymi po Internecie, można wyciągnąć całkiem pokaźne wnioski. Oto garść informacji o nowym Lamborghini Aventador SVJ.

Z nieoficjalnych informacji wiadomo, że prezentowany poniżej materiał filmowy, został przygotowany podczas próby ustanowienia nowego rekordu północnej pętli. Oczywiście mowa tutaj o seryjnie produkowanych samochodach z dopuszczeniem do ruchu, bowiem oficjalny rekord wszech czasów należy do Porsche, które ustanowiło go niedawno zmodyfikowanym 919 Hybrid Evo. Niepotwierdzone plotki twierdzą, że Lamborghini udało się poprawić najlepszy czas przejazdu i właśnie do Aventadora SVJ należy obecnie korona najszybszego samochodu produkowanego masowo z dopuszczeniem do ruchu. Najlepszy czas dla samochodów Lamborghini w tej kategorii należał do Huracana LP 640-4 Performante na poziomie 6 minut i 52 sekund.

Nowe Lamborghini Aventador SVJ ma cechować się zmienionym wyglądem, z którego najbardziej widoczny jest dużo agresywniejszy pakiet aerodynamiczny. Wiele elementów wykonano z włókien węglowych oraz tytanu, by można było znacząco obniżyć masę pojazdu. Nowe elementy aerodynamiczne nie pozostaną też bez wpływu na zachowanie auta podczas szybkiego pokonywania zakrętów. Modyfikacje objęły również jednostkę napędową. Klasycznego Aventadora napędza benzynowy silnik V12 o pojemności 6,5 litra, generujący 700 KM i 690 Nm momentu obrotowego. Dokładne dane techniczne Aventadora SVJ jeszcze nie są znane, ale w tym aucie, moc ma oscylować w okolicach 790 KM – na pewno podniesiona została granica niebezpiecznych obrotów (tzw. czerwone pole) do 9000 obr/min.

Lamborghini chwali się, że nowy Aventador SVJ ma mieć najlepszy stosunek masy do mocy. Ponieważ poniższy materiał jest tylko zapowiedzią, można wnioskować, że Lamborghini przygotowało dłuższą projekcję na temat Aventadora SVJ. Szczegóły i dane techniczne powinniśmy poznać podczas jesiennego Salonu Samochodowego w Paryżu, gdzie SVJ powinien zadebiutować. Czy Lamborghini Aventador SVJ pokona Zielone Piekło w lepszym czasie niż dotychczasowy rekordzista, jakim jest Porsche 911 GT2 RS (z czasem 6 minut 45 sekund)? Tego powinniśmy dowiedzieć się w niedalekiej przyszłości.

Oto filmowa zapowiedź nowego Lamborghini Aventador SVJ!

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=2PxJt6bi4tM

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu