Google

Lada moment zobaczymy nową usługę Google'a do udostępniania zdjęć [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Lada moment zobaczymy nową usługę Google'a do udostępniania zdjęć [prasówka]
2

Pogłoski o nowym serwisie Google'a kładącym nacisk na zdjęcia krążą już po sieci od pewnego czasu. Mówi się o usłudze, która byłaby całkowicie odseparowana od Google+. Informacje te potwierdza Bloomberg, zapowiadając, że nowość zostanie zaprezentowana na tegorocznej konferencji Google I/O. Nowa usł...

Pogłoski o nowym serwisie Google'a kładącym nacisk na zdjęcia krążą już po sieci od pewnego czasu. Mówi się o usłudze, która byłaby całkowicie odseparowana od Google+. Informacje te potwierdza Bloomberg, zapowiadając, że nowość zostanie zaprezentowana na tegorocznej konferencji Google I/O.

Nowa usługa foto od Google

Nowa usługa ma kłaść duży nacisk na dzielenie się zdjęciami wśród znajomych oraz publiczne udostępnianie naszych zbiorów z chmury. W tym celu zaimplementowana miałaby zostać obsługa Twittera oraz Facebooka. Szczegółów nie znamy, a dział prasowy kalifornijskiej firmy milczy. Jedno jest pewne, nowy serwis zostanie całkowicie odcięty od Google+. Czy będzie on nowym wcieleniem Google+ Photos? A może zupełnie inną i budowaną od podstaw platformą? To się okaże.

Matryce OLED o grubości 1 mm

LG pracuje nad niesamowitymi, bo mierzącymi zaledwie 1 mm grubości matrycami OLED dla swoich telewizorów. Dotąd najcieńszym tego typu podzespołem był panel mierzący 4,3 mm. Udało się jednak obniżyć ten współczynnik do rekordowych 0,97 mm. Mająca przekątną 55 cali matryca waży 1,9 kg. LG wierzy, że rosnąca popularność tej technologii pozwoli tworzyć mniejsze, lżejsze i cieńsze telewizory niż dotychczas. Atuty OLED-owych ekranów odgrywają w tym procesie szczególnie istotną rolę, a warto dodać, że to nie koniec, bo taka matryca jest również bardzo giętka. Pozwala to na tworzenie zakrzywionych oraz adaptujących się urządzeń.

Android Wear 5.1.1 dla zegarków LG G Watch i G Watch R

Zostajemy w temacie LG. Posiadacze inteligentnych zegarków tej marki mają powody do radości, bo ruszyła aktualizacja Androida do wersji 5.1.1 dla ich modeli. Co prawda żaden nie otrzyma obsługi sieci WiFi (G Watch R ma się jej doczekać w późniejszym czasie, ale nie jest to dziś priorytetem)., ale zamiast tego zostaną uraczone ogromną liczbą usprawnień, nowości i poprawek. Aktualizacja jest udostępniania stopniowo. U mnie jej jeszcze nie ma. Prawdopodobnie przed końcem dnia większość zegarków będzie już pracowała pod kontrolą nowego Androida.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu