Google

Gmail, Drive, Fit - Google aktualizuje swoje aplikacje mobilne [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Gmail, Drive, Fit - Google aktualizuje swoje aplikacje mobilne [prasówka]
12

Tradycyjnie już środek tygodnia przynosi szereg nowości od Google. Firma wypuściła znaczące aktualizacje dla swoich podstawowych produktów, rozbudowując je o praktyczne i przydatne nowości. Co się zmieniło? Nowe aplikacje mogą nie być jeszcze dostępne dla części użytkowników. Trzeba uzbroić się w...

Tradycyjnie już środek tygodnia przynosi szereg nowości od Google. Firma wypuściła znaczące aktualizacje dla swoich podstawowych produktów, rozbudowując je o praktyczne i przydatne nowości. Co się zmieniło?

Nowe aplikacje mogą nie być jeszcze dostępne dla części użytkowników. Trzeba uzbroić się w cierpliwość, albo odwiedzić APKMirror, gdzie umieszczono pliki APK.

Gmail z nowym podglądem kontaktów

Gmail 5.2 został rozbudowany o nowy ekran dodawania kont e-mail. Teraz nie jest on okienkiem wyskakującym na wierzch, a zupełnie nowym panelem pełnoekranowym. Przy okazji poprawiono też wsparcie dla IMAP. Nie to jest jednak główną nowością, a lepsze wsparcie dla wyświetlania kontaktów. Dotykając teraz avatar dowolnego użytkownika, zostaniemy przeniesieni na specjalną podstronę, gdzie na kafelkach zebrano jak największą liczbę informacji na ich temat.

Szybszy Google Drive z lepszą obsługą PDF

Google Drive w nowej wersji nie jest jeszcze dostępny ani w sklepie Play ani na APKMirror. Twórcy poinformowali jedynie na profilu na Google+ o nowościach, jakie nadchodzą. Skupiono się przede wszystkim na poprawie wydajności, a także czytniku PDF. Ten ostatni ma zostać rozbudowany o kilka praktycznych funkcji pozwalających na wygodniejsze przeglądanie dokumentów. Nowości możemy się również spodziewać w aplikacjach Google Docs, gdzie usprawnione zostanie dodawanie i zarządzanie grafikami w dokumentach i prezentacjach.

Google Fit mierzący odległość i kalorie

Google Fit w końcu działa tak, jak powinien od samego początku. Twórcy rozbudowali swoją aplikację o moduły zliczające pokonaną odległość oraz szacujące spalone kalorie. Aktualizacja wprowadza również eksperymentalną funkcję zliczania kroków w sytuacji, gdy zegarek z Androidem Wear jest odłączony od telefonu. Ponadto dodano tutaj setki nowych aktywności, które możemy dodawać ręcznie, a także odświeżono mocno interfejs. Jest naprawdę dobrze!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu