Google

Nowe forum usług Google'a sprawia, że aż chce się tam dyskutować [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Nowe forum usług Google'a sprawia, że aż chce się tam dyskutować [prasówka]
2

Podobno fora w internecie umierają, a wszyscy przenoszą się na Facebooka i inne serwisy społecznościowe. W pewnych zastosowaniach klasyczne forum nie ma jednak konkurencji, z czego Google zdaje sobie sprawę, bo odświeża tę część swojego portfolio. Nowe fora Google Forum usług Google'a dotąd st...

Podobno fora w internecie umierają, a wszyscy przenoszą się na Facebooka i inne serwisy społecznościowe. W pewnych zastosowaniach klasyczne forum nie ma jednak konkurencji, z czego Google zdaje sobie sprawę, bo odświeża tę część swojego portfolio.

Nowe fora Google

Forum usług Google'a dotąd straszyło archaicznym interfejsem i przedpotopowymi rozwiązaniami. Na szczęście już nie będzie, bo firma odświeżyła interfejs usługi, wprowadzając tutaj elementy interfejsu Material Design. Co ciekawe, zmiany obejmują wyłącznie fora dotyczące produktów Google'a. Usługa Google Groups ciągle pozostaje niezmieniona, mimo, że technicznie jest właściwie identycznym produktem choć o nieco innym zastosowaniu.

Trzeba przyznać, że w nowej postaci fora usług Google'a prezentują się nieziemsko. Wprowadzono tutaj pływające przyciski, charakterystyczne kafelki i kilka innych smaczków, które sprawiają, że nie można oderwać wzroku od nowego interfejsu.

Android Wear 5.1.1 na ZenWatchu

Jak na razie tylko LG G Watch Urbane pracował pod kontrolą nowego Androida Wear. W końcu także pozostałe zegarki z Androidem Wear otrzymują aktualizację do wersji 5.1.1. Na pierwszy ogień idzie ZenWatch ASUS-a. Wraz z nowym systemem urządzenie ma zacząć obsługiwać sieci WiFi, gesty nadgarstka oraz stale aktywne w tle aplikacje. Nowy Android Wear to także masa zmian w interfejsie, które mają umożliwić bardziej efektywną i intuicyjną obsługę.

Tak się składa, że wczoraj otrzymałem ZenWatcha do testów, więc jak tylko otrzymam aktualizację, podzielę się wrażeniami. Recenzja smartwatcha wkrótce.

Telewizory Panasonic z Firefox OS wchodzą do sprzedaży

Firefox OS wreszcie debiutuje na telewizorach. Zaprezentowane w marcu nowe modele firmy Panasonic dotąd były prezentowane tylko na konferencjach. Teraz pojawiają się powoli na półkach sklepowych - również w Europie. W ofercie japońskiej firmy znajduje się łącznie sześć modeli opartych na tym systemie: CR850, CR730, CX800, CX750, CX700 oraz CX680. Z myślą o telewizorach przygotowano specjalne API, które mogą wykorzystywać programiści. Aplikacje na tak duże ekrany mają wyglądać zupełnie inaczej i w całości wykorzystywać dostępną przestrzeń. Do ich napisania niezmiennie wykorzystywany jest HTML5, a całość działa w oparciu o sieć web.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu