Polska

Kupimyto: czy w internetowym komisie można sensownie sprzedać elektronikę?

Maciej Sikorski
Kupimyto: czy w internetowym komisie można sensownie sprzedać elektronikę?
1

Wczoraj trafiłem na informację dotyczącą serwisu Kupimyto zajmującego się skupem używanej elektroniki. Firma działa od jakiegoś czasu na rynku niemieckim i teraz postanowiła wejść do Polski. Koncepcja dość prosta: jeżeli ktoś chce się pozbyć sprzętu, którego nie używa (niekoniecznie starego) i szuka...

Wczoraj trafiłem na informację dotyczącą serwisu Kupimyto zajmującego się skupem używanej elektroniki. Firma działa od jakiegoś czasu na rynku niemieckim i teraz postanowiła wejść do Polski. Koncepcja dość prosta: jeżeli ktoś chce się pozbyć sprzętu, którego nie używa (niekoniecznie starego) i szuka w miarę bezpiecznego sposobu na realizację tego planu, to powinien zajrzeć na kupimyto.pl. Faktycznie jest to sensowne rozwiązanie?

Jakiś czas temu pisałem o festiwalach recyklingu organizowanych w Krakowie oraz w Katowicach. Kolejny już raz wziąłem udział w tej imprezie i pozbyłem się m.in. kilku urządzeń z segmentów RTV i AGD. Stojąc w kolejce z elektrośmieciami obserwowałem innych uczestników imprezy oraz ich „zbiory”. Niektórzy przywieźli ze sobą naprawdę bogate kolekcje sprzętu i pozbywali się ich z wyraźnym zadowoleniem. Problem polega jednak na tym, że takie wydarzenia odbywają się dość rzadko, a ludziom zwyczajnie nie chce się (brak czasu, chęci, niedoinformowanie) jeździć do punktów, w których można w ciągu roku zostawić takie "fanty". Tu pojawia się miejsce dla wspomnianego serwisu, ponieważ wszystko można załatwić siedząc przy komputerze.

Kupimyto skupuje (jak sama nazwa wskazuje) elektronikę w Sieci i wydaje się być alternatywą dla serwisów aukcyjnych. Jeżeli ktoś dorobił się nowego smartfonu, ale chce w sensowny sposób pożegnać się ze starszym modelem, to może skorzystać ze wspomnianej usługi. Wszelkie informacje na ten temat dostępne są na stronie i można dość szybko wycenić konkretny sprzęt. Tu jednak mina zrzednie wielu potencjalnym klientom, którzy już "napalili się" na opcję sprzedania konsoli albo tabletu za wielkie pieniądze: na kupimyto.pl nie zarobicie kokosów.

Spędziłem na ich stronie dłuższą chwilę i sprawdziłem ceny przynajmniej kilku produktów (w tym stosunkowo świeżych propozycji). Jeżeli ktoś chce sprzedać w miarę nowe urządzenie i zarobić na tym przyzwoite pieniądze, to powinien jednak skorzystać z serwisów aukcyjnych. No chyba, że chcecie być pewni, iż kupujący nie okaże się oszustem (takie zagrożenie istnieje też w przypadku Kupimyto, ale jest chyba znacznie mniejsze). Zaletą wspomnianej firmy jest także w miarę prosta obsługa strony, jej całodobowa dostępność oraz szybkość transakcji – osobom, którym zależy na prędkim zastrzyku gotówki taka opcja może przypaść do gustu.

Może i nie zarobicie, ale zawsze możecie się pozbyć w legalny i sprawny sposób starej konsoli, laptopa albo telefonu, które zajmują miejsce w szafce czy szufladzie. Czasem dodatkowa przestrzeń w domu droższa od pieniądza, a przy okazji pojawia się uczucie spełnienia dobrego uczynku, ponieważ nie zaśmieciliście środowiska swoim eletrogadżetem. Chociaż po wprowadzeniu zmian w postaci tzw. ustawy śmieciowej ten problem podobno przestał być problemem…;)

Źródło informacji oraz grafik: Kupimyto

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Polskahandel