Polska

Polskie Asseco właśnie kupiło sobie rosyjską spółkę za 28 milionów dolarów!

Grzegorz Marczak
Polskie Asseco właśnie kupiło sobie rosyjską spółkę za 28 milionów dolarów!
34

Myślę, że warto od czasu do czasu zajrzeć co się dzieje w polskim "dużym IT" aby mieć pewien punkt odniesienia do różnego rodzaju biznesów technologicznych i internetowych o których na Antyweb piszemy. Asseco to jedna z największych polskich spółek informatycznych. W pierwszym kwartale 2012 roku...

Myślę, że warto od czasu do czasu zajrzeć co się dzieje w polskim "dużym IT" aby mieć pewien punkt odniesienia do różnego rodzaju biznesów technologicznych i internetowych o których na Antyweb piszemy.

Asseco to jedna z największych polskich spółek informatycznych. W pierwszym kwartale 2012 roku wygenerowali 1,4 miliarda przychodu i 168 milionów zysku operacyjnego. Głównymi obszarami działalności spółki jest produkcja oprogramowania dla takich sektorów biznesowych jak bankowość i finanse, instytucje publiczne oraz przedsiębiorstwa.

Teraz najnowsza informacja z 1 lipca 2013 mówi o tym, że polska spółka wchodzi na rynek rosyjski i zaczęła od przejęcia R-Style Softlab, czyli rosyjskiej firmy tworzącej oprogramowanie dla sektora bankowego i finansowego. Przejęli 70% spółki za niebagatelna 28 milionów dolarów. Mają też opcje na przejęcie kolejnych 30% w dalszych latach. R-Style Softlab to nie jest młody biznes, na rynku są już od 19 lat, zatrudniają blisko 800 specjalistów a w 2012 roku wygenerowali przychody na poziomie 35 milionów dolarów.

Asseco to oczywiście duża korporacja z wieloletnią tradycją i trudno porównywać tego typu biznes to tego co dzieje się w sieci jeśli chodzi o nowe technologie. Moim zdaniem warto jednak od czasu do czasu przypomnieć sobie, że mimo iż nie powstają u nas startupy na światowym poziomie to jednak potrafimy robić biznes oparty na twardych technologiach.

Może nie jest to tak bardzo sexy temat, ale jak widać "kasa się zgadza" no i Asseco jest postrzegane jako jeden z największych software housów w Europie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

PolskaITasseco