Szybkość ładowania strony www ma duże znaczenie - nie tylko potrafi skutecznie zniechęcić internautów do czytania serwisu, ale ma także realny wpływ n...
Szybkość ładowania strony www ma duże znaczenie - nie tylko potrafi skutecznie zniechęcić internautów do czytania serwisu, ale ma także realny wpływ na przykład na pozycję w wynikach wyszukiwania. Dlatego zasada jest prosta - im dana strona www ładuje się szybciej, tym po prostu lepiej. Które z najpopularniejszych stron w Polsce ładują się najszybciej?
Już czwarty raz firma Hostersi przeprowadziła badania, które doprowadziły do wydania raportu na temat szybkości ładowania się najpopularniejszych stron www w Polsce. W minionych latach wśród liderów znajdowały się jednocześnie te witryny, które cieszą się w naszym kraju największą liczbą oglądających. Czy w tym roku cokolwiek uległo zmianie? Sprawdźmy jak wyglądają wyniki badania na 16 wybranych stronach internetowych:
Można powiedzieć, że już tradycyjnie na podium wśród najszybciej ładujących się stron www w Polsce stanęły: Wikipedia, Facebook oraz Allegro. Co warte jednak uwagi, tylko wirtualna encyklopedia może pochwalić się naprawdę niskim czasem ładowania, wynoszącym 1,3 sekundy. Facebook i Allegro wymagają przynajmniej 3 sekund na pełne załadowanie. Na końcu stawki znalazł się serwis wrzuta.pl. W jego przypadku na załadowanie wszystkich elementów witryny oraz wgranie multimediów potrzeba 8 sekund, a więc kilkakrotnie dłużej niż w przypadku zwycięzców testu.
Patrząc na wyniki badania z poprzednich lat łatwo zauważyć, że niemal wszystkie brane w teście pod uwagę serwisy zwolniły i ładują się w tym roku dłużej, niż to miało jeszcze rok czy dwa lata temu. Jedynie Interia.pl oraz Gazeta.pl nieznacznie poprawiły swój rezultat, skracając czas ładowania o kilka dziesiętnych sekundy.
Na koniec warto zadać sobie podstawowe pytanie - co ma realny wpływ na czas ładowania się serwisu internetowego? Rozmiar strony www, ilość i rozmiar zewnętrznych skryptów, objętość użytych grafik i plików multimedialnych, a także wydajność serwera, na którym serwis jest przechowywany. Warto wszystkie te elementy mieć na uwadze.
Źródło: Informacja prasowa
Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu