Google

[Krótko] Teraz połączenie aplikacji do SMS-ów z Google Hangouts ma sens

Grzegorz Ułan
[Krótko] Teraz połączenie aplikacji do SMS-ów z Google Hangouts ma sens
20

W tym tygodniu Google szykuje sporą aktualizację swojego komunikatora, w której znajdziemy w końcu sensowną opcję obsługi SMS/MMS. Wcześniejsza wersja oferowała już korzystanie w Hangouts z wysyłania i odbierania SMS-ów, jednak wyświetlały się one jako osobne wiadomości. W wyniku czego mieliśmy na j...

W tym tygodniu Google szykuje sporą aktualizację swojego komunikatora, w której znajdziemy w końcu sensowną opcję obsługi SMS/MMS. Wcześniejsza wersja oferowała już korzystanie w Hangouts z wysyłania i odbierania SMS-ów, jednak wyświetlały się one jako osobne wiadomości. W wyniku czego mieliśmy na jednej liście kilka wiadomości wysłanych do jednego kontaktu.

Z miejsca wyłączyłem wtedy to połączenie. Ostatnia aktualizacja tej aplikacji oferuje w końcu połączenie wszystkich wiadomości od jednego kontaktu w jedną i z jej poziomu możliwość wyboru rodzaju wysyłanych wiadomości.

Ponadto uproszczono listę kontaktów, rozdzielając te z hangoutów ("Osoby na hangoutach z tobą") od tych z książki telefonicznej ("Kontakty na telefonie").

W końcu też dodano widżet na ekran główny z ostatnimi wiadomościami i opcją tworzenia nowej. Całość sprawia też wrażenie jakby stabilniejszej i szybszej aplikacji. Aktualizacja ma pojawić się w Google Play jeszcze w tym tygodniu, ale można wymusić ją instalacją aplikacji w nowej wersji, dostępnej między innymi na Android Police.

Źródło via The Verge.
Nowa wersja Google Hangouts via Android Police.
Strona pomocy Google Hangouts.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu