Mobile

LG wprowadzi na rynek tablety w trzech rozmiarach: 7, 8 oraz 10,1 cala

Jan Rybczyński
LG wprowadzi na rynek tablety w trzech rozmiarach: 7, 8 oraz 10,1 cala
8

Przez większość czasu kiedy LG produkował smartfony, nie był specjalnie zainteresowany rynkiem tabletów. Zapowiedzią zmiany tej strategii był zaprezentowany pod koniec ubiegłego roku G Pad - udany 8,3 calowy tablet ze świetnym ekranem, wąskimi ramkami i szybszym od Nexusa 7 II procesorem. Najważniej...

Przez większość czasu kiedy LG produkował smartfony, nie był specjalnie zainteresowany rynkiem tabletów. Zapowiedzią zmiany tej strategii był zaprezentowany pod koniec ubiegłego roku G Pad - udany 8,3 calowy tablet ze świetnym ekranem, wąskimi ramkami i szybszym od Nexusa 7 II procesorem. Najważniej koreański producent dopiero się rozgrzewał, przed zaatakowaniem rynku tabletów.

Szczegóły dotyczące tabletów mają zostać ogłoszone podczas MedPI 2014, który odbywa się pomiędzy 13 a 16 maja. Już teraz wiadomo, że zaprezentowane zostaną trzy urządzenia jednocześnie. Najmniejszy tablet będzie miał ekran o przekątnej 7 cali i ma bez problemu mieścić się w dłoni, nieco większy 8 calowy model będzie oferował większą wygodę podczas korzystania z multimediów. Wreszcie 10,1 calowy model będzie posiadał największy ekran i najbardziej pojemną baterię, zapewniającą długie godziny rozrywki. Trzy rozmiary mają sprawić, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Wiadomo również, że tablety będą korzystały z dwóch technologii wprowadzonych przez LG: QPair 2.0, która pozwala sparować tablet z telefonem i odbierać na nim wiadomość i połączenia, które przychodzą na telefon, mając jedynie tablet pod ręką, oraz Knock Code, który pozwala odblokować urządzenie serią od 4 do 8 puknięć. Prawdę mówiąc ta druga funkcja wydaje się zwykłym dziwactwem, którego nikt na targach IFA 2013 nie potrafił obsłużyć, bez pomocy ludzi z LG, ale może za krótko miałem z nią do czynienia.

Wciąż bez odpowiedzi pozostają pytania dotyczące szczegółowej specyfikacji i wyglądu systemu. Może będzie to czysty Android?

Informację zaczerpnąłem z serwisu Android Police.

LG pokazało również nową reklamę swojego zegarka z Androidem na pokładzie. Ma być to pierwszy inteligenty zegarek z Android Wear platform na rynku. Sprzęt ma być odporny na zachlapanie i kurz. Ekran zegarka nie będzie się wygaszał, lecz będzie cały czas dawał podgląd istotnych informacji.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MobileTabletyLG