Android

[Krótko] Office na Androida właśnie zastąpił mi Dokumenty Google – aplikacje dla smartfonów już są

Konrad Kozłowski
[Krótko] Office na Androida właśnie zastąpił mi Dokumenty Google – aplikacje dla smartfonów już są
15

Microsoft dość długo testował naszą cierpliwość, ale dzisiejszego popołudnia zakończyło się oczekiwanie na aplikacje Office dedykowane smartfonom. Worda, Excela i PowerPointa zainstalować może każdy chętny posiadacz telefonu z Androidem, wystarczy dołączyć do grupy testerów na Google+. Wszystkie...

Microsoft dość długo testował naszą cierpliwość, ale dzisiejszego popołudnia zakończyło się oczekiwanie na aplikacje Office dedykowane smartfonom. Worda, Excela i PowerPointa zainstalować może każdy chętny posiadacz telefonu z Androidem, wystarczy dołączyć do grupy testerów na Google+.

Wszystkie trzy aplikacje są bowiem nadal określane jako "preview", mamy więc do czynienia z wydaniem poglądowym, testowym. Jak na razie nie zanotowałem poważniejszych błędów czy niedociągnięć, każda z aplikacja nie sprawiła mi niemiłej niespodzianki. Po zalogowaniu się na nasze konto Microsoft zyskujemy dostęp do plików w OneDrive, ale nie tylko, ponieważ aplikację połączyć można także z kontem na Dropboxie. Nowe aplikacje pakietu Office dla Andoida oferują opisywany już przez nas interfejs z wersji dla Windowsa 10 - obecne są funkcje dostosowywania widoku dokumentu do ekranu smartfona, a wszystkie narzędzia przeniesiono do wygodnego panelu w dolnej części ekranu.

By dołączyć do grupy testerów odwiedźcie społeczność na Google. Po odczekaniu kilkunastu minut będziecie mogli pobrać każdą z aplikacji bezpośrednio z Google Play: Word, Excel i PowerPoint.

Więcej informacji na temat aplikacji na blogu Office.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

excelAndroidpowerpointWord