Android

Lollipop niczym plac budowy - użytkownicy zgłaszają problemy z siecią komórkową w Nexusach 6

Jakub Szczęsny
Lollipop niczym plac budowy - użytkownicy zgłaszają problemy z siecią komórkową w Nexusach 6
52

Nie tylko Apple zdarzają się wpadki z aktualizacjami. Lollipop oprócz tego, że w końcu uczynił Androida systemem wizualnie dojrzałym, nieco dał się we znaki użytkownikom liczbą błędów w oprogramowaniu. Kolejne problemy Androida objawiają się tym, iż Nexusy 6 miewają trudności z utrzymaniem połączeni...

Nie tylko Apple zdarzają się wpadki z aktualizacjami. Lollipop oprócz tego, że w końcu uczynił Androida systemem wizualnie dojrzałym, nieco dał się we znaki użytkownikom liczbą błędów w oprogramowaniu. Kolejne problemy Androida objawiają się tym, iż Nexusy 6 miewają trudności z utrzymaniem połączenia z siecią komórkową. Problem początkowo nie wydawał się być bardzo rozległy (ograniczał się do sieci w USA), jednak pojawiły się sygnały z Europy, wedle których Nexusy miały zachowywać się tak samo.

Problemy zaczęły się kilka dni temu. Telefon w losowym momencie obok ikony danych mobilnych wyświetla symbol "!" wskazujący na błąd połączenia. Nie ma znaczenia, czy telefon jest podłączony do sieci 3G/LTE, czy jest połączony z siecią Wi-Fi, czy też łączy się z nadajnikiem umiejscowionym blisko lub daleko. Chwilowym ratunkiem może być wykonanie restartu urządzenia, jednak według relacji użytkowników Nexusa 6, problem bardzo szybko powraca.

Największe problemy mają użytkownicy Nexusów 6 w USA, gdzie masowo zgłaszane są usterki w sieciach T-Mobile oraz Sprint. Jedna osoba na forach XDA potwierdziła występowanie problemu w Verizonie, a następnie zgłosili się użytkownicy z Wielkiej Brytanii. Podatne na usterkę są wersje Androida 5.0 i 5.1.

Wypowiedzi użytkowników w różnych mediach wskazują, że te same problemy dotykają również Nexusy 5. Wobec tego rodzi się pytanie - czy kupowanie Nexusa z nadzieją, że będzie on bezproblemowo działającym urządzeniem "dedykowanym" Androidowi jest jeszcze sensowne? W świetle ostatnich wpadek Google z Nexusami i Lollipopem należałoby zweryfikować raz jeszcze, czy Android na Nexusach w dalszym ciągu jest niezawodny. Uwielbiam Nexusy i stąd bardzo boleję nad takimi informacjami.

Grafika: 1, 2

Źródło: Android Police

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu