Felietony

Krakspot - kolejny konkurs startupów

Grzegorz Marczak
Krakspot - kolejny konkurs startupów
10

Tym razem konkurs na startupy organizuje Kraków ze swoim Krakspotem. Przyznam, że dla mnie to trochę za wcześnie po democampie gdzie zaprezentowało się dość sporo serwisów i generalnie odbyła się większa impreza poświęcona startupom internetowym. Myślę, że warto by było tego typu konkursy koordyno...

Tym razem konkurs na startupy organizuje Kraków ze swoim Krakspotem. Przyznam, że dla mnie to trochę za wcześnie po democampie gdzie zaprezentowało się dość sporo serwisów i generalnie odbyła się większa impreza poświęcona startupom internetowym. Myślę, że warto by było tego typu konkursy koordynować między autorami poszczególnych spotkań po to aby nie następowały zaraz po sobie tylko były bardziej rozłożone w czasie.

No ale Krakspot odbywa się już jutro więc z moimi refleksjami jestem mocno spóźniony. Mam nadzieję, że impreza będzie udana, a startupy dobrze przygotują się do prezentacji wyników swojej pracy. Zobaczmy więc kto będzie brał udział w konkursie.

Listę otwiera Flux.pl - o serwisie tym pisałem już przy okazji democampu więc nie będę się teraz rozpisywał. Na ostateczny komentarz na temat fluxa poczekam do momentu uruchomienia usługi.

Kolejny na liście jest Nasz-parlament.pl czyli trochę taka zabawa w głosowanie na ustawy które właśnie będą lub był w sejmie. Oprócz tego serwis ma analizować głosowania społeczności i sprawdzać ich zgodność z tym jak głosowali posłowie. Idea moim zdaniem ciekawa gdyby nie fatalne moim zdaniem wykonanie, i to nie chodzi tutaj tylko o wystrój serwisu przypominający lata 90 ale również o nawigacje i użyteczność. Przyznam szczerze, że wolę śledzić polityków i politykę przy użyciu takich narzędzi jak gover.pl (bo niestety na wirtualne parlamenty i głosowania nie mam za dużo czasu)

Następny startup na krakspot to rento.pl czyli kolejny serwis z ogłoszeniami (na wynajem). Dziwię się trochę, że tego typu serwis został dopuszczony do konkursu bo nie ma w nim naprawdę czego oceniać - no chyba, że ma to być szybki feedback dla twórcy jak nie stracić więcej pieniędzy i wycofać się z tego pomysłu.

Kolejna pozycja - supermedica.pl istnieje od maja 2008 roku i chyba od tamtego czasu nie udało się twórcom przekonać internautów do tego aby tworzyli społeczność skupioną wokół zdrowia i generalnie medycyny. Największym sukcesem serwisu jest niewątpliwie baza lekarzy którą udało się w jakiś sposób pozyskać. Mimo iż serwis jest rozbudowany funkcjonalnie i zapełniony statyczną treścią (dane lekarzy, dane placówek itp) to jednak nawigacja i wygląd skutecznie moim zdaniem odstraszają użytkowników.

Na krakspot prezentować się również będzie już chyba nieco znany Timecamp czyli aplikacja pozwalająca nam monitorować i analizować czas spędzony podczas pracy z komputerem. Bardzo ciekawy jestem jak projekt się rozwija i czy zyskuje użytkowników? Szkoda tylko, że nie powstała jeszcze wersja na MacOS.

Przed ostatni serwis to tripy.pl czyli typowa społecznościówka związana z podróżami. Na tle poprzednich serwisów tripy wygląda całkiem przyzwoicie i widać, że coś się w serwisie dzieje. Nie wiem natomiast jak twórcy mając zamiar utrzymać i rozwijać kolejny w naszym kraju serwis o podróżach (bo jest już parę podobnych produkcji i to również pochodzących od portali).

Ostatnią pozycją na liście prezentujących się startupów będzie zgubione-znalezione.org. Szczytna idea związana z zwracaniem zgubionych rzeczy chyba jednak nie przyjmuje się w internecie co widać po ilości przedmiotów zgłoszonych jako zgubione czy też znalezione.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu