Felietony

Temat na ciekawą prezentację na Aulę i podobne spotkania

Grzegorz Marczak
Temat na ciekawą prezentację na Aulę i podobne spotkania
20

Bardzo ciekawy jestem jak radzą sobie firmy, które w krótkim okresie czasu szybko zyskują na popularności. Jak wygląda wychodzenie z kilku osobowego garażowego projektu i przeistaczanie się w kilkudziesięciu czy kilkuset osobową firmę? Zdaje sobie sprawę, że niewiele serwisów w Polsce jest w sta...

Bardzo ciekawy jestem jak radzą sobie firmy, które w krótkim okresie czasu szybko zyskują na popularności. Jak wygląda wychodzenie z kilku osobowego garażowego projektu i przeistaczanie się w kilkudziesięciu czy kilkuset osobową firmę?

Zdaje sobie sprawę, że niewiele serwisów w Polsce jest w stanie podzielić się takimi doświadczeniami, ale z drugiej strony nie koniecznie musiała by to być branża internetowa. Firma która w krótkim okresie czasu z kilku pracowników przeradza się w kilkudziesięciu osobowy zespół z pewnością napotyka na wiele ciekawych przeszkód i wyzwań np: jak organizować pracę, jak dobrać narzędzia aby praca była efektywna (jakie narzędzia są potrzebne), jak podzielić obowiązki między ludzi, jaki model zarządzania przyjąć, jak kontrolować pracę innych itp.

Wprawdzie w tych czasach wiele zadań można oddać na zewnątrz ale raczej nie będzie tego robić firma która dopiero co się organizuje i sama jeszcze nie wie czy bardziej opłaca się dla przykładu zatrudniać programistów na stałe czy brać ich tylko na zlecenia.

Oczywiście jest dużo teorii na temat tego jak prowadzić i zarządzać firmą ale na pewno każdy właściciel ma własną, tę która najlepiej sprawdza się w jego działalności.

Przyznam, że tematy obecnie poruszane na różnego rodzaju konferencjach i spotkaniach (reklama, marketing, serwisy społecznościowe, wartość blogów itp) powoli zaczynają mnie nieco nużyć natomiast bardzo chętnie usłyszał bym od doświadczonych praktyków co dzieje się kiedy nasza mała firma zaczyna osiągać pierwsze sukcesy.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu