Felietony

Google próbuje z SMS-ami - fajne?

Grzegorz Marczak
Google próbuje z SMS-ami - fajne?
10

Google ponownie próbuje wyposażyć swojego klienta poczty w możliwość wysyłania SMS-ów, pierwsze próby zakończyły się dość szybko na skutek znalezionych przez testerów błędów. Tym razem mam nadzieję, że usługa ta zagości na dłużej w tym popularnym narzędziu do komunikacji. Obecnie jak to zwykle...


Google ponownie próbuje wyposażyć swojego klienta poczty w możliwość wysyłania SMS-ów, pierwsze próby zakończyły się dość szybko na skutek znalezionych przez testerów błędów. Tym razem mam nadzieję, że usługa ta zagości na dłużej w tym popularnym narzędziu do komunikacji.

Obecnie jak to zwykle bywa, SMS-y testowane są na numerach telefonów pochodzących z US, także jeżeli macie jakiegoś znajomego w stanach to można sprawdzić czy dostanie on naszą wiadomość. Same wiadomości przesyła się poprzez okienko chatu a aby aktywować dodatek pozwalający wysyłać SMS-y trzeba jak zwykle udać się do sekcji LAB i tam zaznaczyć odpowiednie rozszerzenie.

Zastanawiam się kiedy miałem potrzebę wysłać do kogoś SMS siedzą przed komputerem (bo jak na razie rozumiem, że ta opcja nie jest dostępna dla mobilnego gmaila) i szczerze mówiąc nie bardzo kojarzę taką sytuację.

Generalnie nie przepadam za SMS-ami szczególnie w wydaniu standardowych telefonów gdzie pod jednym klawisze mam przypisane trzy litery - może to wstyd przyznać ale nigdy nie opanowałem do końca sztuki pisania na takich klawiaturach. Sytuacja w moim przypadku zmieniła się kiedy nabyłem iPhona - zacząłem wtedy korzystać z sms-ów jak z poczty email. Od kiedy jednak mój telefon poszybował na 3 metry w górę i spotkał się z twardą posadzką tymczasowo przesiadłem się na model z "klasyczną klawiaturą" i cierpię.

Wracając jednak na chwilę do gmaila - widać, że google próbuje rozbudowywać swoją pocztę o mnóstwo użytecznych (lub nie) dodatków. Nie jestem jednak przekonany czy do końca ta metoda rozwoju mi się podoba, brakuje mi trochę porządnie wykonanej integracji między produktami google. Bardzo fajnie, że powstało coś takiego jak LAB, natomiast chciałbym też zobaczyć jakieś nowe funkcje które są od początku do końca przemyślane i wdrożone jako gotowy produkt a nie kolejny gadżet do testów.

Możliwe, że okres końca roku daje mi trochę w kość i zaczynam nieco marudzić ale z drugiej strony czy to nie właśnie użytkownicy powinni być wymagający i podnosić poprzeczkę firmom dostarczającym usługi (nawet jeśli są darmowe) ?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleGmailsms