Ciekawostki technologiczne

Amazon? Tam kupisz nawet kontener mieszkalny

Marcin Hołowacz
Amazon? Tam kupisz nawet kontener mieszkalny
11

Każdy chciał kiedyś mieszkać w kontenerze. Ja chciałem kiedyś mieszkać w kontenerze, ty chciałeś kiedyś mieszkać w kontenerze… no po prostu każdy chciał. Nawet jeśli wydaje ci się, że wcale tak nie było, to… pewnie tylko stłumiłeś te wspomnienia. Skąd wiem? Bo inaczej takie rzeczy jak „Pre-fabricated Tiny Home” do kupienia na Amazonie by nie istniały, a przecież istnieją.

Na Amazonie można kupić kontener-domek

Zacznijmy od cytatu, który powinien przekonać nas do pomysłu kontenerowych domków. Specjalnie przetłumaczyłem go na język polski, ponieważ chciałem żebyśmy wszyscy mogli się z nim zapoznać i cieszyć się bogatym opisem sytuacji związanej z wchodzeniem do kontenerowych domków:

Kiedy wchodzisz do środka kontenera, nie możesz uwierzyć, że to kontener. Źródło.

Teraz mogę ci powiedzieć o cienie. Wcześniej nie mogłem, ponieważ nie byłeś na o gotowy, ale teraz już jesteś (myślę, że powyższy cytat zrobił robotę). Tylko 36000 dolarów. Dużo? Mało? Myślę, że za spełnianie marzeń to niewiele. 30 metrów kwadratowych, w których nawet nie poczujesz się jak w kontenerze.

Kontener-domek jest wyposażony w przestrzeń do spania, przestrzeń kuchenną, prysznic, toaletę, zlew część mieszkalną. Znajdziemy również gratisowy toster i małą lodówkę. Ogrzewanie i klimatyzacja też jest w pakiecie.

Najlepsze w tym wszystkim jest to, że nikt nie zmusza nas do wykorzystywania kontenera jako domu. Jeżeli ktoś pragnie uczynić z niego biuro, to droga wolna! Wystarczy duże biurko i szybki internet. Z resztą pani na filmiku, który zamieszczam poniżej, wyraźnie powiedziała, że możliwości są nieskończone. Założę się, że gdyby ktoś chciał uczynić z tego altankę do działki, wtedy również nie byłoby z tym problemu.

Mała przestrzeń życiowa? Dzisiaj jest wiele możliwości

Trzeba przyznać, że ostatnio powstało bardzo wiele opcji na mikro mieszkania i domki.

Wiadomo jak wygląda sytuacja w największych miastach – mieszkania są drogie, ludzi tylko przybywa, a budynki mieszkalne nie są zrobione z gumy. Mówię, że nie są zrobione z gumy, ale dzięki takim rozwiązaniom jak Ori Systems… będą!

Czy ludzie naprawdę chcą mieszkać w nowoczesnych, dziwnych, mikro domkach?

https://vimeo.com/216938984

Z jednego pomieszczenia możemy uczynić iluzję całego domu, tzn. coś się wysunie, cos się przesunie i mamy sypialnię, pokój gościnny, biuro, i wiele, wiele więcej. Co gdyby połączyć to z pomysłem na kontenery-domy? Coś czuję, że to żyła złota!

Źródło 1, 2

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu