Gry

Oficjalnie: to koniec serii FIFA. Przywitajcie EA SPORTS FC

Kacper Cembrowski
Oficjalnie: to koniec serii FIFA. Przywitajcie EA SPORTS FC
6

Plotki stały się faktem. To oficjalnie koniec serii FIFA od EA Sports.

FIFA 23 będzie ostatnią Fifą przygotowaną przez EA Sports

Od dłuższego czasu pojawiały się informacje, że Electronic Arts ma mieć problemy z dojściem do porozumienia w kwestii przedłużenia licencji na używanie nazwy FIFA w swoich grach. Spekulacji było całe mnóstwo, jednak teraz mamy jasną sytuację - FIFA 23 będzie ostatnią, nad jaką pracować będzie EA Sports.

Firma zapewnia jednak, że dostarczy w tym roku najbardziej rozbudowaną i najlepszą jak do tej pory serię z “FIFA” w tytule, lecz od przyszłego roku rozpoczyna całkowicie nowy rozdział.

Koniec FIFA, początek EA SPORTS FC

Electronic Arts oficjalnie ogłosiło, że ich renomowana na całym świecie gra piłkarska zostanie przeniesiona pod nową markę EA SPORTS FC. Producent zapewnia, że dzięki temu będzie w stanie dostarczać coraz to większej społeczności najlepsze na świecie interaktywne doświadczenia sportowe.

EA przygotowało się na taką okoliczność. Firma zapowiedziała, że nadal pozostaną obecne takie tryby jak Ultimate Team, kariery, wirtualnych klubów i VOLTA Football będą dostępne. Nie zabraknie również licencji - Electronic Arts przyznaje, że w EA SPORTS FC będzie obecnych 19 tysięcy piłkarzy, ponad 700 zespołów, ponad 100 stadionów i 30 lig, w które firma inwestowała przez dekady. Dotyczy to również ekskluzywnych partnerstw z Premier League, La Ligą, Bundesligą, Serie A, MLS i innymi ligami, o których otrzymamy informacje już wkrótce.

Witajcie w klubie

W oficjalnym ogłoszeniu firmy możemy przeczytać:

To wiele więcej niż tylko zmiana logo – jako EA SPORTS jesteśmy zdeterminowani, aby zapewnić, że EA SPORTS FC stanie się symbolem zmiany. Pragniemy znacząco reinwestować w ten sport i jesteśmy podekscytowani współpracą z dużą i stale rosnącą liczbą partnerów, dzięki czemu będziemy mogli dostarczyć jeszcze więcej autentyczności i realizmu i dać radość, inkluzywność, autentyczność naszej globalnej społeczności. Nie mogę się doczekać, aby w nadchodzących miesiącach podzielić się większą ilością szczegółów w kontekście opisanych wyżej planów.

Oby faktycznie zmiana nazwy rozpoczęła nową erę i poprawiła sporo aspektów w grze. Cóż, teraz pozostaje czekać na informację, kto będzie odpowiedzialny za kolejne Fify - według plotek, najbliżej tego jest 2K. Niemniej jednak, wydaje mi się, że EA utrzyma swoje miejsce na tronie pod względem ilości graczy.

Źródło, obrazek wyróżniający: Informacja prasowa

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news