Gry

FIFA 22 bez Dariusza Szpakowskiego. W grze usłyszycie innego komentatora

Piotr Kurek
FIFA 22 bez Dariusza Szpakowskiego. W grze usłyszycie innego komentatora
6

Dariusz Szpakowski i Włodzimierz Szaranowicz to duet, którzy znają wszyscy fani piłki nożnej. Tej prawdziwej i tej wirtualnej. W serii gier FIFA komentatorzy towarzyszyli graczom od lat. W FIFA 16 Szaranowicza zastąpił Jacek Laskowski. Teraz czas pożegnać Szpakowskiego.

Polski oddział Electronic Arts poinformował właśnie o zmianach jakie zachodzą w najnowszej odsłonie cyklu FIFA. FIFA 22 będzie tą, w której nie usłyszymy już charakterystycznego głosu Dariusza Szpakowskiego. O jego odejściu mówiło się już kilka miesięcy temu. Choć oficjalnie komentator nie przeszedł na emeryturę, tak od dłuższego czasu nie można go usłyszeć podczas zmagań reprezentacji Polski na murawie. Teraz już wiemy, że nie usłyszymy go także w najnowszej "Fifie". Pierwszy raz od 15 lat.

FIFA 22 bez Dariusza Szpakowskiego. Nowym komentatorem zostaje Tomasz Smokowski

Dariusza Szpakowskiego zastąpi Tomasz Smokowski. Znany m.in. z CANAL+, Polsat Sport i ostatnio z Kanału Sportowego. Jest zdobywcą czterech Piłkarskich Oscarów za najlepszego komentatora sportowego. Komentował mecze Ligi Mistrzów, Mistrzostw Europy i Świata. Można go też było usłyszeć podczas meczów Euro 2020 transmitowanych w Telewizji Polskiej. Smokowskiego w FIFA 22 wspierać będzie Jackek Laskowski. Dobrze znany fanom serii komentator, który przy okazji premiery FIFA 16 zastąpił Włodzimierza Szaranowicza.

EA SPORTS dziękuje za współpracę Dariuszowi Szpakowskiemu. Legendarny komentator zasłynął wśród graczy oraz twórców gry jako wzór profesjonalizmu, zaangażowania i prawdziwej pasji do piłki nożnej.

FIFA 22 będzie dostępna od 1 października na PlayStation 5 , Xbox Series X|S, komputery stacjonarne na platformach Origin i Steam, Stadia oraz na PlayStation 4 i Xbox One.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu