Amazon

Koniec czekania i narzekania! Najlepsze seriale Amazonu mają polskie tłumaczenie!

Konrad Kozłowski
Koniec czekania i narzekania! Najlepsze seriale Amazonu mają polskie tłumaczenie!
19

Znajomość języka angielskiego to przydatna umiejętność, ale są przecież inne języki, których się można nauczyć, a poza tym - polskim widzom po prostu należy się polska wersja językowa seriali i filmów w dostępnej na terenie Polski usłudze. I to nareszcie stało się faktem, bo w Prime Video od Amazonu przetłumaczono wszystkie oryginalne produkcje.

Przypomnijmy, że Amazon wprowadził do Polski oraz ponad 180 innych krajów usługę Prime Video w połowie grudnia 2016 roku. Od tamtej pory oferta serwisu była regularnie poszerzana, lecz nie szło to w parze z obecnością polskiej wersji językowej przy wielu produkcjach. Powstały co prawda specjalne sekcje, w których można było znaleźć tytuły z polską ścieżką dźwiękową i/lub napisami, ale była to zdecydowanie mniejszość oferowanych produkcji. Największą bolączką było jednak coś innego - Amazon nie przygotował tłumaczenia dla własnych seriali, do których praw nie posiadają inne podmioty na terenie Polski.

The Grand Tour (i nie tylko) wreszcie po polsku

I tak w wielu innych przypadkach sytuacja była o wiele prostsza, a dla firmy Jeffa Bezosa po prostu łatwiejsza. Wraz z prawami do dystrybucji przeróżnych seriali i filmów nabywane były tłumaczenia, dlatego obecne w katalogu produkcje zawierały polskie napisy lub lektora. Mogło się wydawać, że będzie odwrotnie - Amazon zadba o wygodny dostęp do własnych produkcji w pierwszej kolejności, by zachęcić użytkowników do opłacania subskrypcji. Ta zaległość została nadrobiona dopiero teraz.

O przejawach całego procesu spolszczenia Prime Video pisałem pod koniec maja, lecz wtedy wciąż natrafić można było na tytuły, których nie obejrzymy w polskiej wersji językowej. Za najlepszy przykład służył flagowy program usługi, The Grand Tour po polsku, który chyba jako ostatni otrzymał polskie napisy.

Jeśli powstrzymywało Was to do tej pory, to brak polskiej wersji nie będzie już problemem. A wszystkie znaki na niebie i w serwisie wskazują, że otwarcie prawdziwie polskiej odsłony usługi VOD jest już tuż za rogiem. Jakie seriale polecam? Musicie sprawdzić następujące tytuły: "Bosch", "Goliath", "Sneaky Pete", "Patriot", "The Man in the High Castle", a w sierpniu pojawi się nowość "Jack Ryan" na podstawie książek Toma Clancy'ego.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu