Apple

Podsumowanie konferencji Apple: wszystkie zapowiedzi w jednym miejscu

Kamil Świtalski
Podsumowanie konferencji Apple: wszystkie zapowiedzi w jednym miejscu
35

Zgodnie z zapowiedziami — dzisiejsza konferencja Apple to usługi, usługi i... jeszcze więcej usług. Co takiego zapowiedział amerykański gigant?

Jako że w zeszłym tygodniu Apple rozpieściło nas aktualizacjami urządzeń w ich portfolio (odświeżone słuchawki AirPods, nowy iPad Air oraz iPad Mini, zaktualizowane komputery iMac), dzisiejsza impreza miała skupić się wyłącznie na nowych usługach. I faktycznie — tak właśnie było. Wszyscy spodziewający się nowych gadżetów musieli obejść się smakiem, ale nie szkodzi. Bo sporo zadziało się w kwestii usług, chociaż... niestety — na większość z nich przyjdzie nam zaczekać jeszcze co najmniej kilka tygodni.

Nowe usługi Apple zapowiedziane na konferencji

  • Apple News+ — nowa usługa skupiająca się na... magazynach. Setki tytułów dostępnych w jednej aplikacji: opracowanych z myślą o urządzeniach Apple.
  • Apple Card — gigant nieustannie rozwija swoje usługi związane z płatnościami, przelewami itd. Teraz idzie o krok dalej i zapowiada kartę kredytową, która tego lata trafi do użytkowników, a wszelkie formalności załatwić będzie można bezpośrednio z poziomu smartfona.
  • Apple Arcade — komputery Apple od zawsze mają łatkę tych, które nie są przeznaczone do gier. Inaczej sprawy mają się w przypadku smartfonów i tabletów, na których to dostępne gry generują setki milionów dolarów przychodu rocznie. I mimo że tamtejsi gracze znacznie częściej sięgają po tytuły oparte na modelu free-to-play, niebawem w formie abonamentu będą mogli kupić dostęp do ponad stu tytułów premium, które... dostępne będą na różnych platformach w ekosystemie Apple.
  • Apple TV+ — VOD od Apple o którym coraz głośniej mówiło się od kilku tygodni. Teraz już oficjalnie: z pierwszymi zapowiedziami i informacjami na temat tego, jak będzie wyglądać, działać i co zaoferuje użytkownikom.

Jak widać: trochę się tego zebrało. Niestety, jak to zwykle bywa z nowościami u Apple, część z nich w ogóle do nas nie trafi — a nawet jeśli, to nieprędko. Te zaś, które mają w tej kwestii nieco lepsze rokowania, zapowiedziane zostały dopiero na jesień. Mimo wszystko jak na dłoni widać, że Apple mocno idzie w usługi i... robi to w ciekawej formie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu