Apple

Apple News+ - tak pięknej usługi z newsami i czasopismami dotąd nie było

Piotr Kurek
Apple News+ - tak pięknej usługi z newsami i czasopismami dotąd nie było
11

Dzisiejsza konferencja Apple nie skupia się na urządzeniach, czy oprogramowaniu napędzającym iOS, czy macOS. To głównie usługi, te poświęcone VOD, czy dostarczaniem najświeższych informacji. Jakie zmiany zaszły w Apple News?

Jedną z najważniejszych zmian w nowej usłudze Apple News+ są przede wszystkim czasopisma. Kolorowe magazyny, wciąż popularne na zachodzie, już dziś zawitają do odświeżonej aplikacji i zdaniem Apple mają prezentować się jeszcze lepiej na urządzeniach z iOS, czy komputerach Mac. Nie tylko ze względu na żywe okładki, ale skrojone na miarę i ekrany mobilne wydania cyfrowe najpopularniejszych na świecie czasopism. Największe wrażenie robią Live Covers, które zdobią front każdego magazynu. W papierowej formie nie da się z nimi wiele zrobić, jednak w świecie cyfrowym łatwo tchnąć w nie życie.

Zobacz też: Apple Card: wszystko co musisz wiedzieć o karcie kredytowej od Apple

Na zaprezentowanych przykładach wygląda to niesamowicie. Ruchome obrazy na okładce National Geographic, czy poruszająca się twarz modelki w magazynie modowym przyciągają wzrok i zachęcają do zajrzenia do środka. Tam, oprócz starannie przygotowanych stron, na czytelnika czekają multimedia i odnośniki do innych artykułów i ciekawych treści. Czasopisma zyskały swoją własną zakładkę w aplikacji News. W News+ znajdziemy zapisane tytuły, czy sugestie na podstawie wcześniej czytanych czasopism i artykułów. Nie zabrakło też katalogu wypełnionego po brzegi magazynami i artykułami.

Zobacz też: Rzetelność – nie szybkość. Apple News wywraca do góry nogami to, co nazywamy „mediami”

Apple News+ to nie tylko magazyny. W usłudze zawarte są między innymi subskrypcje premium od LA Times, czy The Wall Street Journal bez dodatkowej opłaty. Apple stawia także na bezpieczeństwo i prywatność. Ze sceny padły zapewniania, że firma nie sprawdza, co czytelnicy czytają i nie dają dostępu do tych danych reklamodawcom.

Subskrypcja Apple News+ wyceniona została na 9,99 dolarów miesięcznie i ma być dostępna w Chmurze Rodzinnej bez dodatkowych opłat. Usługa w chwili obecnej dostępna będzie wyłącznie w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. W tym roku zawita także do Australii i Wielkiej Brytanii.

Zobacz też: Podsumowanie konferencji Apple: wszystkie zapowiedzi w jednym miejscu

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu