Apple

Apple TV+ to więcej niż nowe VOD. Wszystko, co musicie o nim wiedzieć

Konrad Kozłowski
Apple TV+ to więcej niż nowe VOD. Wszystko, co musicie o nim wiedzieć
21

Apple zaprezentował swoją usługę VOD. Niemal wszystko potoczyło się zgodnie z oczekiwaniami - oto nowa aplikacja Apple TV.

Nowa aplikacja Apple TV

Nowa aplikacja Apple TV oferuje integrację z Directv, Hulu i wieloma innymi amerykańskimi usługami telewizyjnymi. Nowy pomysł na usługę jest następujący: płacimy za to, co oglądamy, nie ma reklam, oglądamy online i offline, dzielimy się telewizją z rodziną. "Tak powinna działać telewizja" słyszymy ze sceny. Apple TV Channels, to HBO, Showtime, Starz, History, Cinemax i wiele innych. Także Amazon Prime Video.

Apple TV na smart TV i macOS

Apple otwiera się na zewnętrzne platformy. To coś, co wcześniej było niewyobrażalne wręcz, bo aplikacja trafi na telewizory Samsunga, LG, a także na przystawki Roku oraz Fire TV.

Sama aplikacja nie różni się wizualnie od wcześniejszej wersji - teraz prym wiodą integracje z innymi usługami i uniwersalność, co objawia się powyżej opisanym wsparciem dla urządzeń firm trzecich. Nie jest to wielka rewolucja, ale '

Apple TV+ to nie tylko nowe VOD

Apple zaprezentowało Apple TV+ nie jako usługę VOD, ale platformę dla twórców. Ma to być miejsce, gdzie Spielberg, Chazelle, Howard, Aniston, Whiterspoon czy J.J. Abrams mogą przygotować coś, czego rzekomo nie zrobiliby nigdzie indziej. Oczywiście siła marketingowa zaszyta w niekrótkim klipie promocyjnym jest przeogromna - Apple stawia się w roli pioniera w branży filmowej. Wszyscy wystąpili w wideo opowiadając o kulisach powstawania ich produkcji,  do wszystkiego używając oczywiście wielkich słów.

Na scenie zagościł Steven Spielberg kręcący dla Apple nową wersję "Amazing Stories". Opowiedział o jednym z odcinków, w którym zobaczymy pilota samolotu, który podróżuje pomiędzy przeszłością, teraźniejszością i przyszłością. Później usłyszeliśmy o "Morning Show" od Reese Whiterspoon i Jennifer Aniston oraz Steve'a Carella  - serial opowie o życiu osób pracujących w porannych (śniadaniowych) programach.

Zobacz też: Podsumowanie konferencji Apple: wszystkie zapowiedzi w jednym miejscu

Serial "See" opowie o czasach, w których ludzkość zatraciła wzrok. Akcja będzie rozgrywać się tak daleko w przyszłości, że istnienie wzroku kiedykolwiek będzie pod znakiem zapytania. O serialu opowiedzieli Jason Momoa i Alfre Woodard. Niestety, nie ujrzeliśmy żadnych materiałów wideo z zapowiedzianych produkcji. Kumail Nanjiani zapowiedział program "Little America" opowiadający o problemach imigrantów, którzy starają się zarobić na życie i odnieść sukces w USA.

Po Wielkim Ptaku z Ulicy Sezamkowej, który będzie uczyć najmłodszych programowania, na scenę wkroczyli JJ Abrams i Sara Bareilles zapowiedzieli musical o kelnerce "Little Voice", gdzie młoda dama z Nowego Jorku będzie starała się odnieść sukces i "odnaleźć swój głos".

Lista nazwisk osób współpracujących z Apple robi wrażenie.

Apple TV+ będzie:

  • wolne od reklam
  • zawierać Apple Originals
  • dostępne w ponad 100 krajach
  • dostępne jesienią

Oprah Winfrey zapowiedziała natomiast budowę "największego, najbardziej aktywnego klubu książki na świecie". Ciekawie to brzmi.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu