Nowa usługa Apple, czyli Apple Card, to nic innego jak karta kredytowa od Apple oraz Goldman Sachs.
Apple Card: "żadna inna karta kredytowa tego nie potrafi". Wszystko co musisz wiedzieć
Płatności od Apple cieszą się ogromną popularnością wśród użytkowników ich usług. Na konferencji firma pochwaliła się jak wielu sprzedawców oferuje wsparcie dla tych usług — i Polska pojawiła się na ekranie z chlubnymi 95%... ale na Apple Pay temat się nie zakończył. Firma, zgodnie z tym co głosiło zaproszenie, skupiła się na nowych usługach. A jedną z nich jest Apple Card, które ma być rewolucją w świecie kart kredytowych!
Zobacz też: Apple Pay w Polsce — lista banków, jak skonfigurować usługę
Apple Card: karta kredytowa od Apple
Karta Apple Card powstała w komitywie z bankiem Goldman Sachs. Jak usłyszeliśmy podczas prezentacji — nowa karta kredytowa nie będzie miała żadnych opłat miesięcznych, tygodniowych, kwartalnych czy miesięcznych. Ba, nie będzie też dodatkowych kosztów przy korzystaniu z niej zagranicą. Co więcej: jej twórcy obiecują brak dotkliwych kar za spóźnione opłaty, a w przeciwieństwie do konkurencji — zamiast za takowe karać, będą wspomagać w łatwiejszym rozłożeniu płatności na raty. Wszystkie transakcje mają być banalne do odnalezienia, czytelne i... łatwiejsze w obsłudze niż kiedykolwiek. Usługa jest jednym z elementów całego pakietu Apple skoncentrowanego na płatnościach.
Zobacz też: Apple dojrzało Polskę na mapie – Apple Pay czy Google Pay, co wybrać?
Użytkownicy Apple Card mogą liczyć na 2% cashback od każdej transakcji Apple Pay (3% jeżeli zakupy są robione u Apple) — opcję tę firma nazywa Daily Cash. Jeżeli użytkownicy będą płacić fizyczną kartą — kwota ta spada do 1%. No bo właśnie: Apple Card, poza tym że dostępna będzie bezpośrednio w aplikacji Wallet, doczeka się także fizycznego wydania: bez numerków, bez kodów CVV i bez daty ważności. Wszystko to w przepięknej oprawie.
Apple regularnie sygnalizuje użytkownikom, że na każdym kroku dba o ich prywatność i bezpieczeństwo. W przypadku Apple Card — także nie zapomnieli o tym wspomnieć. Na prezentacji wspomniano o tym, że żadne nasze dane nie będą udostępniane firmom trzecim — nie trzeba zatem obawiać się dodatkowego targetowania reklam i innych związanych z tym konsekwencji.
Zobacz też: Aplikacja Allegro już ze wsparciem Apple Pay!
Usługa Apple Card ma wystartować latem 2019 — a wszystkich formalności związanych z prośbą o założeniem usługi dokonamy bezpośrednio z poziomu iPhone'a. Naturalnie, jak można się było spodziewać, na tę chwilę Apple Card trafi wyłącznie na rynek amerykański. Reszta świata będzie musiała uzbroić się w cierpliwość i... co najwyżej zazdrościć. A patrząc na to jak efektownie wygląda ta tytanowa karta, będzie czego. Chociaż prawdopodobnie i tak rzadko kiedy będzie okazja z niej korzystać, po co, przecież jest Apple Pay! ;-)
Zobacz też: Podsumowanie konferencji Apple: wszystkie zapowiedzi w jednym miejscu
Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu