Felietony

Komputer w samochodach Chevroleta umie czytać HTML 5 - nową technologię pomógł opracować Panasonic

Marcin Kamiński
Komputer w samochodach Chevroleta umie czytać HTML 5 - nową technologię pomógł opracować Panasonic
2

Firma Panasonic została kolejny raz zaproszona do udoskonalenia systemu multimedialnego MyLink, stosowanego w samochodach marki Chevrolet. Rozwiązanie znane od lat przeszło aktualizację, dzięki czemu doczekało się kilku nowych funkcji. Najważniejszą z nich jest chyba dodanie do przeglądarki internet...

Firma Panasonic została kolejny raz zaproszona do udoskonalenia systemu multimedialnego MyLink, stosowanego w samochodach marki Chevrolet. Rozwiązanie znane od lat przeszło aktualizację, dzięki czemu doczekało się kilku nowych funkcji. Najważniejszą z nich jest chyba dodanie do przeglądarki internetowej wbudowanej w deskę rozdzielczą pojazdu możliwości uruchamiania stron i aplikacji wykorzystujących technologię HTML 5. Funkcja ta pojawi się w niebawem debiutujących modelach samochodów opatrzonych logo marki Chevrolet.

System multimedialny MyLink stosowany w samochodach marki Chevrolet to temat, który poruszaliśmy już choćby z okazji zapowiedzi integracji z technologią Siri firmy Apple. Dziś mamy informację o aktualizacji możliwości MyLink, w czym swój udział miała marka Panasonic. To dzięki niej cały system doczekał się nowych funkcji, w tym bardzo cennej obsługi języka HTML 5.

MyLink w nadchodzących modelach Chevroleta zintegrowany będzie z ekranem dotykowym o wysokiej rozdzielczości. Tak samo jak dotąd uzyskamy dzięki systemowi możliwość wydawania komend głosowych czy integracji ze smartfonem, a także korzystania z aplikacji internetowych takich jak choćby Pandora, służąca do odtwarzania muzyki z sieci.

Całkowitą nowość zaszyto jednak w przeglądarce internetowej dostępnej z poziomu deski rozdzielczej. Obsługiwać będzie ona bowiem technologię HTML 5, co znakomicie łączy się z planami uruchomienia Flexible Application Framework Chevrolet. Dzięki HTML 5 możliwe będzie nie tylko uruchamianie nowoczesnych stron internetowych, ale również interesujących aplikacji, stworzonych do wykorzystania w trakcie przebywania w samochodzie. Przyjazne środowisko programistyczne okaże się mam nadzieję odpowiednio mocnym impulsem dla niezależnych twórców i niebawem doczekamy się naprawdę innowacyjnych programów.

Chevrolet we współpracy z firmą Panasonic poszedł w mojej ocenie w dobrym kierunku, otwierając twórcom oprogramowania drzwi od dawna znane im na komputerach i urządzeniach mobilnych. Teraz z wykorzystaniem języka HTML 5 można będzie programować nowe aplikacje, łatwo dostępne dla kierowców i wszystkich właścicieli nowych modeli marki Chevrolet.

Źródło: Slashgear

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Chevrolet