4

Chevrolet wprowadza do swoich samochodów integrację z Siri

Na początku tego roku pisaliśmy Wam o planach marki Mercedes, dotyczących integracji nowych modeli samochodów z systemem Siri, dostępnym w telefonach komórkowych marki Apple. Niemiecki producent nie będzie jednak jednym słusznym wyborem dla fanatyków Apple i osób nie mogących obyć się bez Siri. Chevrolet zapowiedział bowiem integrację Siri w nadchodzących odsłonach modelu Spark, który do […]

Na początku tego roku pisaliśmy Wam o planach marki Mercedes, dotyczących integracji nowych modeli samochodów z systemem Siri, dostępnym w telefonach komórkowych marki Apple. Niemiecki producent nie będzie jednak jednym słusznym wyborem dla fanatyków Apple i osób nie mogących obyć się bez Siri. Chevrolet zapowiedział bowiem integrację Siri w nadchodzących odsłonach modelu Spark, który do sprzedaży ma trafić na początku przyszłego roku kalendarzowego.

Integracja z Siri, dająca możliwość głosowej obsługi wielu użytecznych funkcji, jako pierwsza pojawi się w modelu Chevrolet Spark oraz przeznaczonym na rynek amerykański Sonic LTZ i RS. Poprzez multimedialny system MyLink możliwe stanie się połączenie z iPhonem wyposażonym w system iOS 6. Dzięki temu uzyskamy dostęp do ciekawych możliwości:

– wybieranie kontaktów z książki adresowej iPhone’a za pomocą głosu
– wywoływanie głosem piosenek z bioblioteki iTunes, a także przełączanie się pomiędzy źródłami dźwięku
– dyktowanie za pomocą głosu wiadomości tekstowych do wysłania poprzez aplikację iMessage
– dostęp do kalendarza i dodawanie nowych pozycji za pomocą głosu
– Siri w trybie Eyes Free nie podaje linków do stron www ani nie podświetla ekranu telefonu, aby nie odrywać uwagi kierowcy od drogi

Aby korzystać z Siri prowadząc samochód Chevroleta należy połączyć iPhone’a za pomocą technologii bluetooth, a w celu wydania komendy skorzystać ze specjalnego przycisku umieszczonego na kole kierownicy.

Osoby kupujące zapowiadane modele Chevroleta mogą liczyć na dodatkową półroczną subskrypcję usługi OnStar, dostarczającej informacji o diagnostyce samochodu, a także alarmującej odpowiednie władze w przypadku wypadku lub kradzieży pojazdu.

Warto zauważyć, że po luksusowych modelach Mercedesa integracja z Siri marki Apple pojawia się w małych, miejskich samochodach. Dzięki temu mniej zamożni kierowcy będą mogli skorzystać w pełni z możliwości wbudowanej w iPhone’a technologii. W motoryzacji jest to standardem – nowości wprowadzane w luksusowych pojazdach z czasem są dostępne w o wiele tańszych autach, stając się powoli standardem. Czy integracja z Siri jest niezbędna w samochodzie? Oczywiście nie, choć dla posiadaczy telefonów Apple z pewnością będzie po prostu pożyteczna.

Źródło: GM