10

Kolejny Unreal Tournament za darmo na Windowsie, Linuksie i Macach

Dawno już nie widzieliśmy żadnej gry z serii Unreal Tournament. Ostatnia odsłona, Unreal Tournament III debiutowała w 2007 roku. Miłośników szybkiej akcji uspokajam – Epic Games w końcu dostarczy nam odpowiednią dawkę adrenaliny. Najnowsza część serii będzie zatytułowana po prostu „Unreal Tournament” i wyląduje na pecetach (Windows, Linux, Mac) za darmo. Tak zarzekają się deweloperzy. […]

Dawno już nie widzieliśmy żadnej gry z serii Unreal Tournament. Ostatnia odsłona, Unreal Tournament III debiutowała w 2007 roku. Miłośników szybkiej akcji uspokajam – Epic Games w końcu dostarczy nam odpowiednią dawkę adrenaliny.

Najnowsza część serii będzie zatytułowana po prostu „Unreal Tournament” i wyląduje na pecetach (Windows, Linux, Mac) za darmo. Tak zarzekają się deweloperzy. Cóż, podejrzliwość jest cnotą miłośnika gier wideo w dzisiejszych czasach, więc przyznam, że brzmi to nieco niepokojąco. Do tej pory większość strzelanin na formule free-to-play wychodziły raczej średnio – twórcy nie mogli oprzeć się pokusie pozostania przy pobieraniu opłat za skórki i oferowali rozmaite punkty i wyposażenie, które wprowadzało niesprawiedliwość na polu walki. Z drugiej strony, Epic Games do biednych nie należy, a nowy Unreal Tournament może być też formą promocji ich nowej technologii.

Unreal Tournament ma wciąż wielu oddanych fanów. Sądzimy, że w tej chwili na pecetach jest zapotrzebowanie na nowoczesną strzelaninę, nastawioną na współzawodnictwo, która przywróci czystą zabawę, szybką akcję i mechanikę opartą przede wszystkim na umiejętnościach indywidualnych gracza

No bo właśnie – rzeczona produkcja będzie działać dzięki najnowszej wersji silnika tworzonego przez Epic. Chodzi oczywiście o Unreal Engine 4, który niedawno debiutował u deweloperów, a którym przychodzi płacić za niego zaledwie 19 dolarów/miesięcznie.

Dodatkową atrakcję ma być pełne wsparcie dla modów. Najnowszy Unreal Tournament ma „stać” właśnie możliwością tworzenia i instalowania modyfikacji. Również udział społeczności w tworzeniu najnowszego UE ma być znaczący. Materiały, a nawet kod mają być udostępniane na odpowiednich stronach czy forach, gdzie możliwa będzie wspólna praca czy dyskusja na temat wyglądu gry.

Czy jest w ogóle ktoś, kto nie grał w Unreal Tournament? Kultową strzelaninę sieciową zna chyba każdy – jeżeli nie w odsłonie oryginalnej, chociaż w wydaniu 2003, 2004 albo Unreal Tournament III, która swego czasu oferowała przyzwoitą zabawę na konsolach. Osobiście nie mogę się doczekać. Niestety, nie wiadomo nic na temat daty premiery.