Facebook

Kolejna nowość od Facebooka - publikuj treści w każdym momencie

16

Facebook stale się zmienia - coś dodaje, coś usuwa, jakby nie mógł się zdecydować co będzie najlepsze dla użytkowników. Tym razem zespół Facebooka postanowił umożliwić użytkownikom na publikowanie wpisów, zdjęć i filmów niezależnie od tego, jaką czynność na portalu wykonujemy - w prawym górnym rogu...

Facebook stale się zmienia - coś dodaje, coś usuwa, jakby nie mógł się zdecydować co będzie najlepsze dla użytkowników. Tym razem zespół Facebooka postanowił umożliwić użytkownikom na publikowanie wpisów, zdjęć i filmów niezależnie od tego, jaką czynność na portalu wykonujemy - w prawym górnym rogu serwisu zawitał przycisk "Opublikuj".

Nie należę do grona osób, które regularnie udostępniają wpisy i inne treści na Facebooku i być może właśnie dlatego nie odczułem braku możliwości opublikowania czegoś pod wpływem chwili, gdy akurat robiłem coś innego. W każdym razie dziwię się jedynie, że pojawił się on tak późno, skoro o udostępnianie na Facebooku chodzi.

Nieważne więc, czy będziemy właśnie przeglądali album ze zdjęciami, prowadzili dyskusję w komentarzach na podstronie z wpisem czy znajdowali się w zakładce jednej z grup - przycisk zawsze będzie dostępny zaraz obok skrótu do strony głównej. Po jego naciśnięciu w centum ekranu wyświetlane jest okienko, gdzie możemy wprowadzić treść wpisu, dodać dodatkowe informacje jak lokalizacja, odbiorcy oraz oznaczyć znajomych, czyli wszystko to co dostępne jest na stronie głównej. Nie ma też przeszkody, by w ten sposób wrzucić zdjęcia i filmy.

Co Facebook ma jeszcze w zanadrzu? Użytkownicy portalu mieszkający w Europie nadal oczekują na wprowadzenie funkcji dodawania emotikon do postów oraz informacji o aktualnie wykonywanej czynności. Jestem również ciekaw, czy i kiedy pod uwagę zostaną wzięte przesłane za pomocą formularzy opinie na temat nowego Newsfeeda - jestem przekonany, że Ci którzy wzięli udział w ankiecie nie szczędzili nieprzychylnych słów.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Facebook