Facebook

Facebook Home bez sukcesów - tylko milion pobrań. Aktualizacja w drodze

Marcin Kamiński
Facebook Home bez sukcesów - tylko milion pobrań. Aktualizacja w drodze
7

Facebook zapowiedział wydanie aktualizacji oprogramowania Home, które niedawno ukazało się na telefony z systemem operacyjnym Android. Przy tej okazji autorzy ujawnili również pierwsze statystyki dotyczące Facebook Home, które miało zrewolucjonizować używanie medium społecznościowego na smartfonach...

Facebook zapowiedział wydanie aktualizacji oprogramowania Home, które niedawno ukazało się na telefony z systemem operacyjnym Android. Przy tej okazji autorzy ujawnili również pierwsze statystyki dotyczące Facebook Home, które miało zrewolucjonizować używanie medium społecznościowego na smartfonach - w przeciągu czterech tygodni Home pobrało na swoje urządzenia milion osób. Tylko milion.

W momencie premiery Facebook Home zapowiadany był jako prawdziwa rewolucja. Od teraz medium społecznościowe miało być na wyciągniecie ręki, dostępne w każdym potrzebnym momencie, bez konieczności uruchamiania zbędnych aplikacji. Facebook miał stać się integralną częścią telefonu.

Minął miesiąc i przyszedł czas na pierwszą weryfikację tych zapowiedzi. Niestety, Facebook Home nie wywołał rewolucji, jaką zapowiadano. Wedle wielu recenzji i użytkowników nie jest on tak doskonały, jak można było się spodziewać. Sporo osób po zainstalowaniu i przetestowaniu Home zrezygnowało z jego używania, uznając go za mało wygodny.

Na tym tle nie najlepiej wyglądają podane właśnie statystyki pobrań Facebook Home. W ciągu pierwszych czterech tygodni od premiery ściągnięto go niespełna milion razy. Ile z tych osób pozostało wiernymi użytkownikami oprogramowania Home? Tego już nie wiadomo. Sytuacji ani wizerunku Facebooka nie poprawia fakt, że nie do końca wypaliła współpraca z AT&T - po miesiącu "telefon Facebooka" został przeceniony z 99 dolarów na 99 centów.

Facebook mimo wszystko nie rezygnuje z promowania Home i pracuje nad jego aktualizacją. Dziś ukazał się mały update, eliminujący kilka wykrytych wcześniej problemów. W niedługiej przyszłości mają pojawić się nowe funkcje, te jednak tylko ogólnie zapowiada Cory Ondrejka, odpowiedzialny w Facebooku za urządzenia mobilne. Na szczegóły musimy jeszcze poczekać.

Źródło: The NextWeb

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

FacebookFacebook Home