Felietony

Kolejna aplikacja Facebooka na iOS już dostępna, a w niej kilka ciekawych nowości

Marcin Kamiński
Kolejna aplikacja Facebooka na iOS już dostępna, a w niej kilka ciekawych nowości
11

Zgodnie z zapowiadaną jeszcze kilka miesięcy temu nową strategią Facebooka dotyczącą aplikacji mobilnych, doczekaliśmy się wydania kolejnej wersji programu do obsługi portalu społecznościowego na urządzeniach z systemem operacyjnym iOS. Aplikacja w wersji 5.1 oferuje kilka zmian, z czego większość z...

Zgodnie z zapowiadaną jeszcze kilka miesięcy temu nową strategią Facebooka dotyczącą aplikacji mobilnych, doczekaliśmy się wydania kolejnej wersji programu do obsługi portalu społecznościowego na urządzeniach z systemem operacyjnym iOS. Aplikacja w wersji 5.1 oferuje kilka zmian, z czego większość z nich naprawdę zasługuje na uwagę. Mowa o filtrach do nakładania na zdjęcia, przesyłaniu do serwisu wielu fotografii jednocześnie, a także wysuwanej liście aktualnie prowadzonych rozmów ze znajomymi.

Facebook długi czas borykał się z problemem bardzo powolnego działania swojej aplikacji mobilnej na systemy iOS. Tę kwestię rozwiązał jednak w sierpniu, wydając nową wersję programu. Obecnie do pobrania z App Store dostępne jest już kolejne wydanie Facebooka na iPhone’a i iPada – wersja 5.1. Zawiera ona, co interesujące, o wiele więcej nowych opcji, niż podają sami autorzy w opisie „Co nowego”.

Facebook 5.1 na iOS oferuje przede wszystkim funkcje filtrów do nakładania na wykonywane za pomocą telefonu zdjęcia – wszystkie te funkcje zostały przeniesione do aplikacji FB z wydanej po przejęciu Instagram programu Camera. Na fotografie możemy obecnie więc nakładać różnego rodzaju efekty, bez konieczności uruchamiania jakiejkolwiek zewnętrznej aplikacji niż sam Facebook.

Kolejną ciekawą zmianą jest możliwość wysyłania na Facebooka kilku zdjęć jednocześnie – wystarczy w tym celu zaznaczyć interesujące nas zdjęcia i gotowe. Znacznie poprawiony został również dostęp do aktualnie prowadzonych rozmów poprzez moduł chata – obecnie wystarczy jedynie przeciągnąć ekran z lewej strony przeglądając Facebooka na telefonie lub tablecie.

Użytkownicy Facebooka w Stanach Zjednoczonych w nowej wersji aplikacji otrzymali również możliwość wysyłania prezentów (Gifts) do znajomych bezpośrednio z poziomu urządzenia mobilnego. Jest to z pewnością kolejna opcja, która po wprowadzeniu reklam na telefonach i tabletach przyniesie Facebookowi pieniądze z rynku mobilnego.

Trzeba przyznać, że kolejne wersje programów od Facebooka ciągle wnoszą coś interesującego. Podczas testów nowej wersji aplikacji zauważyłem jednak, iż kilkukrotnie wyłączyła mi ona telefon (iPhone 3GS), a także doprowadziła do jego restartu – ciekaw jestem, czy natraficie na podobne problemy u siebie.

Źródło: TechCrunch

Partner sekcji mobilnej:


Alternatywna zawartość w przypadku braku flash-a

Patronem sekcji Mobile jest Sony Mobile, producent Xperia™ T – smartfona sprawdzonego przez Jamesa Bonda. Xperia T wyposażona została w najlepszy ekran HD o przekątnej 4,6 cala z technologią Mobile BRAVIA® Engine oraz doskonały aparat fotograficzny o rozdzielczości 13 MP z funkcją fast capture.

Smartfon napędza dwurdzeniowy procesor najnowszej generacji o taktowaniu 1,5 GHz, zapewniający dłuższe życie baterii, szybkie działanie i ultra-ostrą grafikę.


 
 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

FacebookMobile