Filmy

Nowy polski rekord ustanowiony! "Kler" z najlepszym otwarciem w kinach w historii

Konrad Kozłowski
Nowy polski rekord ustanowiony! "Kler" z najlepszym otwarciem w kinach w historii
63

O tym filmie mówiono na długo przed premierą i jeszcze długo po niej będziemy o nim wspominać. "Kler" Wojciecha Smarzowskiego pobił rekord i przebił otwarcie "Pięćdziesięciu twarzy Grey'a" notując wynik zbliżający się do miliona widzów!

Przypomnijmy, że film ten widziało w ciągu pierwszego weekendu aż 834 479 osób, a przecież "Pięćdziesiąt twarzy Grey'a" nie było polską produkcją. Najlepszym wynikiem do tej pory z naszego podwórka mógł pochwalić się "Pitbull: Niebezpieczne Kobiety", którego obejrzało 767 519 widzów, a dotychczasowy najlepszy rezultat w 2018 roku uzyskały "Kobiety Mafii" - dokładnie 628 625 widzów. O ile wyprzedził ich "Kler"? Otóż w miniony weekend do kina wybrało się aż 935 357 osób! Do okrągłego 1 miliona zabrakło więc niecałych 65 tysięcy...

W mediach nie trudno przeoczyć relacje z kin, które przeżywały prawdziwe oblężenie. Niektóre z nich zrezygnowały z internetowych rezerwacji, sprzedając bilety na bieżące seanse, czasem zwiększając liczbę pokazów danego dnia podejmując decyzję w ostatniej chwili. W repertuarach niektórych multipleksów można znaleźć ponad 20 pokazów jednego dnia, a na niektóre z nich w ciągu poprzednich 3 dni trudno było znaleźć wolne miejsce.

"Kler" z najlepszym wynikiem otwarcia w historii

Za promocję filmu "Kler" twórcy i dystrybutor mogą podziękować jego przeciwnikom i hejterom, którzy od kilkunastu dni tworzą niezliczone ilości treści - komentarzy, wpisów, tweetów i innych. Zdaniem analityków z PRESS-SERVICE Monitoring Mediów, którzy ujawnili dane zapytani przez Gazeta.pl, przedpremierowa reklama filmu mogłaby kosztować nawet 20 milionów złotych. Najwięcej mówiło się o filmie po festiwalu w Gdyni, z którego relację prowadziła TVP Kultura - w ich transmisji zabrakło wypowiedzi reżysera Wojciecha Smarzowskiego, co było przyczynkiem do kolejnych dyskusji i nagłośnienia tematu. Nie zabrakło też innych sytuacji generujących burze medialne, jak nawoływanie przez Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy do bojkotu filmu.

Dziś dowiedzieliśmy się, że "Kler" będzie można obejrzeć online, gdyż trafi w przyszłym roku na Showmax. O dacie premiery w serwisie oraz na DVD i Blu-Ray jak na razie nic nie wiadomo.

Dane nt. widowni pozostałych filmów za boxoffice-bozg.pl.

Fot. główne: Bartek Mrozowski (kinoswiat.pl)

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu