VOD

Kler w przyszłym roku na Showmax. Poprzednie filmy Smarzowskiego już dostępne

Konrad Kozłowski
Kler w przyszłym roku na Showmax. Poprzednie filmy Smarzowskiego już dostępne
64

"Kler" to bez wątpienia jeden z najgłośniejszych filmów ostatnich miesięcy i choć dopiero w ostatni piątek pojawił się w kinach, to zapewne część z was już dziś zastanawia się, kiedy i jak będzie mogła obejrzeć go w domu.

"Kler" na Showmax oraz DVD i Blu-Ray

Udało mi się potwierdzić informacje krążące po sieci, które jako pierwsze podały WirtualneMedia.pl, jakoby w przyszłym roku "Kler" trafił na Showmax. Tak rzeczywiście się stanie, ale trudno dziś mówić o jakichkolwiek termiach - pokazy w kinach w całej Polsce rozpoczęły się dopiero w ostatni piątek i film jeszcze długo pozostanie w repertuarach - o popularności filmu świadczy między innymi liczba pokazów każdego dnia, która sięga nawet czternastu w pojedynczych multipleksach. Niektórzy zapowiadają ponowną wizytę na seansie, a także późniejszy powrót do filmu w domowym zaciszu. Jeśli należycie do grona tych osób, to dobrze wiedzieć już dzisiaj, że "Kler" będziecie mogli zobaczyć online w ramach subskrypcji Showmax. Zanim to jednak nastąpi, film prawdopodobnie zawita najpierw na DVD i Blu-Ray - w tej sprawie wysłałem już zapytanie do dystrybutora filmu "Kler" i gdy tylko otrzymam odpowiedź zaktualizuję ten tekst.

Przeczytaj też: Krytyka? Kontrowersje? Bojkot? Cenzura? „Kler” zmierza do kin

Filmy Wojciecha Smarzowskiego na Showmax

Wchodzący do kin Kler jest na ustach całej Polski od kilku miesięcy. To kolejna wzbudzająca kontrowersje produkcja wybitnego reżysera, Wojciecha Smarzowskiego – zdobywcy 12 Złotych Orłów i 13 Złotych Lwów na przestrzeni 14 lat. W swoich filmach zwykł brać na warsztat tematy na tyle niewygodne i trudne dla społeczeństwa, że większość woli o nich nie mówić. Właśnie dlatego filmografia Smarzowskiego to kategoria obowiązkowa dla każdego kinomana.

Showmax współpracował wcześniej z Wojciechem Smarzowskim przy etiudzie "Ksiądz", która debiutowała w marcu 2017 roku na Showmax, a teraz w katalogu serwisu znajdziemy poprzednie produkcje Smarzowskiego jak "Wesele", "Drogówka", "Dom zły" i "Pod mocnym aniołem" (opisy filmów poniżej).

 • Wesele
  Bogaty mieszkaniec małego miasteczka, Wojnar (Marian Dziędziel), urządza córce Kasi (Tamara Arciuch-Szyc) wesele. Alkohol leje się strumieniami, a ramy norm społecznych i granice moralne zaczynają się rozmywać. Sytuację dodatkowo komplikuje problem z przekazaniem wartościowego prezentu ślubnego oraz… śmierć dziadka panny młodej. Wojnar stara się mieć wszystko pod kontrolą, co doprowadza do katastrofy. Jednak najważniejsze w tym wszystkim jest – co powiedzą ludzie? Wyróżnienie filmu 7 Orłami i 5 Złotymi Lwami nie pozostawia wątpliwości, że jest to jedna z najważniejszych pozycji w filmografii Wojciecha Smarzowskiego.
 • Drogówka
  Nagrodzona 2 Orłami i Złotym Lwem mroczna historia warszawskich policjantów, których poza zawodowymi obowiązkami łączy też przyjaźń, interesy i wspólne zakrapiane imprezy. Niespodziewana śmierć jednego z nich wystawia wszystkich a próbę lojalności w świecie budowanym a korupcji i nieczystych układach. Opowieść, która skłania do przemyśleń, że bez tych, którzy dają, nie byłoby tych, którzy biorą.
 • Dom zły
  Zło u Wojtka Smarzowskiego ma twarz zapijaczonego starca z siekierą w dłoni. Ubrane jest w zakrwawiony mundur milicjanta. Śmierdzi chciwością i zawiścią. Szuka kolejnej ofiary. Film zdobył w Gdyni 3 nagrody - za scenariusz, montaż i reżyserię, wzbudzając ciągle aktualną dyskusję a temat rozrachunku z czasem PRL.
 • Pod mocnym aniołem
  Ten film działa jak Esperal. Po jego obejrzeniu alkohol zbrzydnie wam a dłuższy czas. Jerzy Pilch, pisząc książkę Pod Mocnym Aniołem, miał pewne doświadczenie w tych sprawach. Wojtek i pokazał to w taki sposób, że od samego oglądania przechodzą dreszcze.
 • Ksiądz
  Ksiądz Jan miał wypadek. I to niejeden tego samego wieczoru. A to wszystko z nudy. Arkadiusz Jakubik w filmie Wojtka Smarzowskiego może i wypada przez okno, ale a pewno nie z roli.

Zdjęcie główne: Bartek Mrozowski (kinoswiat.pl)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu