Polska

Pójdziemy do Cinema City, Heliosy będą czekać na widzów. Multikino otwiera kolejne kina

Weronika Makuch
Pójdziemy do Cinema City, Heliosy będą czekać na widzów. Multikino otwiera kolejne kina
6

Trudno być teraz pewnym informacji dotyczących kin czy filmów. Wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie z powodu koronawirusa. Nie wszystkie kina w Polsce otworzą się w ten piątek.

Aktualizacja 2/7/2020: Multikino nie otworzy reszty kin - więcej informacji na końcu wpisu.

Aktualizacja 9/7/2020: Nowe miasta na liście otwartych kin Multikina.

Aktualizacja 20/7/2020: Wznowienie pracy Cinema City.

Najpierw wszystko miało zacząć się 6 czerwca. Wtedy miała otworzyć się spora liczba kin, choć już wtedy było wiadomo, że nie zrobią tego wszystkie. Potem zapowiadano, że kina otworzą się 3 lipca, czyli w najbliższy piątek. Taką decyzję złożyło między innymi Cinema City. Teraz już wiemy, że to się nie wydarzy. W kinach na ten moment nie pojawią się zresztą żadne istotne premiery. Wielkie premiery ciągle są przesuwane, blockbustery walczą o to, aby nie stać się pierwszym filmem, który zawita na ekrany po lockdownie.

Cinema City otworzy się 22 lipca

 

Na ten moment wiemy, kiedy otworzy się Cinema City - nastąpi to 22 lipca. Na swoim fanpage'u facebookowym kino poinformowało, że od jutra kina będą otwarte. Cinema City jest operatorem 34 kin w 19 miastach w Polsce. Nie martwcie się jednak, jeśli jesteście posiadaczami karty Unlimited. Kino przedłużyło wartość karty o okres, w którym było zamknięte.

Kino Helios otwiera się 3 lipca

O otwarciu Heliosa 3 lipca wiemy już od pewnego czasu. W tej kwestii (na ten moment) nic się nie zmieniło. Przedstawiciele sieci informowali całkiem niedawno o swojej trudnej sytuacji finansowej oraz o krokach, które podejmą, aby jakoś sobie poradzić. Kino przygotowało dla bywalców kilka nowych projektów. Powrót promowany jest hasłem: „Nowe otwarcie, te same emocje” oraz hashtagiem #WracamyNaEkrany. Od 7 lipca w kinach pojawi się Złota Kolekcja Filmowa, w ramach której będzie można obejrzeć klasyki światowego kina. W repertuarze znajdą się także wybrane hity filmowe w cenie 10 zł. Powracają Filmowe Poranki,  Kino Konesera, Kultura Dostępna, Kino Kobiet oraz NMF (pierwszy maraton horrorów pojawi się w połowie lipca).  W planach są też reemisje koncertów, m.in. „André Rieu, 70 lat młodości".

Multikino nie otworzy reszty kin 3 lipca

W udostępnionym właśnie komunikacie Multikina czytamy, że decyzją zarządu pozostałe multipleksy - poza tymi, które operują od 19 czerwca - nie zostaną otwarte w piątek, 3 lipca. Wszystko podyktowane jest kolejnym przesunięciem terminu premier nowych filmów, jak "Tenet" czy "Mulan". Poniżej pełne oświadczenie Pawła Śwista, Prezes Zarządu Multikino S.A.:

Multikino jako pierwsza sieć kin w Polsce stopniowo otwiera swoje kina. Część multipleksów wznowiła działalność 19 czerwca br. Seanse filmowe po przerwie odbywają się zgodnie z planem, a dzięki zapewnionemu przez nas zapleczu sanitarnemu i materiałom informacyjnym na terenie kin udział w projekcjach jest przyjemny i bezproblemowy.

W związku z przesunięciem najbardziej wyczekiwanych przez widzów premier filmowych zdecydowaliśmy, że pozostałe kina sieci Multikina nie wznowią działalności 3 lipca br. O planowanej dacie otwarcia pozostałych multipleksów, poinformujemy w kolejnych komunikatach.

Z dniem 10 lipca Multikino otwiera swoje kina w Łodzi, Gdańsku, Krakowie, Wrocławiu i Szczecinie.

Kontynuujemy naszą strategię stopniowego otwierania sieci Multikino. Od 19 czerwca br. otwarte są kina w Warszawie, Poznaniu, Pruszkowie i Zgorzelcu. 10 lipca br. działalność wznowią kina zlokalizowane w Krakowie, Łodzi, Szczecinie, Wrocławiu i Gdańsku. Od najbliższego piątku widzowie będą mogli oglądać filmy na wielkim ekranie w 15 kinach sieci Multikino w 9 miastach w Polsce. O planowanej dacie otwarcia pozostałych multipleksów, poinformujemy w kolejnych komunikatach - komentarz Pawła Śwista, Prezesa Zarządu Multikino S.A.

Od 16 lipca otwarte będzie też kino w Lublinie. Na dużym ekranie będzie można obejrzeć między innymi "Dżentelmenów", "Dunkierkę", "Annabelle wraca do domu". Wrócą też„Kraina lodu 2”, „Naprzód”, „Gang zwierzaków” i film „Król lew”. Nie zabraknie ostatnich premier: „Coś się kończy, coś zaczyna”, „Niewidzialny człowiek”, "Na noże” i "Parasite".

Do ponownego otwarcia naszych kin podeszliśmy ze spokojem i uruchamiamy je stopniowo. Mając na względzie bezpieczeństwo i komfort naszych pracowników oraz widzów w sieci Multikino wdrożyliśmy rządowe wytyczne dotyczące funkcjonowania kin po otwarciu. Zgodnie z rządowymi wytycznymi widzowie na terenie kina powinni mieć zasłonięte maseczką lub przyłbicą usta i nos. Nasi klienci kupujący w kasach bilety mogą płacić za nie bezgotówkowo kartą płatniczą, Blikiem i telefonem bądź nabyć je online poprzez stronę www.multikino.pl lub przy użyciu bezpłatnej aplikacji mobilnej Multikina – Paweł Świst, Prezes Zarządu Multikino S.A.

Współpraca: Konrad Kozłowski

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu