Gry

Sony wyrzuciło Cyberpunka 2077 z PlayStation Store i... nadal nie chce go tam wpuścić

Paweł Winiarski
9

Usunięcie Cyberpunka 2077 ze sklepu PlayStation było odważną, ale i potrzebną decyzją. Pokazało, że firma nie będzie tolerować niedopracowanych gier, które nie działają tak, jak powinny. Tylko co w zasadzie stoi na przeszkodzie, by przywrócić CP2077 do PS Store?

Zamieszanie wokół premiery Cyberpunka 2077 było ogromne, szczególnie w świecie konsolowym. Gra nie dostała na starcie (w sumie, to wciąż nie dostała) nextgenowej łatki dostosowującej produkcję do obecnych już na rynku PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Ale nie to było największym problemem gry - w przypadku bazowego PlayStation 4, tytuł był praktycznie niegrywalny, minimalnie lepiej sprawa wyglądała z PS4 Pro, ale w naszej recenzji możecie przeczytać, że gra w takim stanie nie powinna trafić na półki sklepowe. Od siebie dodam, że na PS5 było dużo lepiej, ale tytuł zawieszał się średnio co godzinę-półtorej i kiedy tylko go zaliczyłem, odetchnąłem z ulgą, że nie będę musiał się więcej męczyć z tym niedopracowanym kodem. Sony dość szybko podjęło dość odważną decyzję o usunięciu Cyberpunk 2077 ze swojego cyfrowego sklepu PlayStation Store. Zamysł był prosty - gra wróci kiedy zostanie załatana. Aktualizacje cały czas się pojawiają, stan CP2077 wydaje się dużo lepszy, a tytuł wciąż nie jest obecny na wirtualnych półkach PlayStation.

Niestety nie mamy nowych informacji (chodzi o powrót do sklepu PlayStation). Cały czas prowadzimy rozmowy i z każdym patchem gra staje się coraz lepsza, widać postęp, ale decyzja należy tylko i wyłącznie do Sony, czekamy więc na ich stanowisko dotyczące przywrócenia gry do sklepu. Do tego czasu nie jest w stanie powiedzieć Wam nic więcej. Jeśli chodzi o sprzedaż Cyberpunka 2077 w tym roku, to przede wszystkim wierzę, że będą ją napędzać dwa główne elementy, nad którymi nadal pracujemy. Łatanie i aktualizowanie gry powinno zaowocować powrotem tytułu do sklepu Sony. Oczywiście decyzja Sony jest bardzo wyczekiwana przez wielu graczy i uważamy, że może wpłynąć na decyzje zakupowe nie tylko osób grających na PlayStation, ale także na innych platformach, więc jest to dla nas bardzo ważne.

- powiedział Michał Nowakowski z CD Projekt RED.

Jeśli dobrze rozumiem plany dotyczące Cyberpunka 2077, to nie zapowiada się by w najbliższym czasie do gry trafiły jakieś kluczowe aktualizacje i poza zwykłymi łatkami skupi się teraz na darmowych paczkach dodatków, a później na nextgenowej łatce. Jeśli więc po największych aktualizacjach Sony nie przywróciło gry do cyfrowego sklepu, to nic nie wskazuje na to, by w najbliższych miesiącach cokolwiek miało się zmienić. Ale może niedługo Sony nas zaskoczy i gra wróci do PS Store. Tak, jak twierdzi CDPR, decyzja należy do japońskiego koncernu.

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu