Google

Asystent Google w Polsce w styczniu? Google rozsyła zaproszenia na oficjalną premierę

Konrad Kozłowski
Asystent Google w Polsce w styczniu? Google rozsyła zaproszenia na oficjalną premierę
78

Dosłownie przed chwilą otrzymaliśmy zaproszenie od Google na wydarzenie odbywające się w styczniu, a tematyką spotkania może być tylko Asystent Google po polsku - grafika jest jednoznaczna.

Na temat wejścia Asystenta Google do Polski piszemy od dłuższego czasu, ale dopiero kilka miesięcy temu Google zobowiązało się do wdrożenia polskiej wersji Asystenta. Miało do tego dojść jeszcze przed końcem 2018 roku, ale najwyraźniej do tego nie dojdzie, nie licząc pojedynczych przypadków, gdzie Asystent Google po polsku uaktywnił się na smartfonach użytkowników. Do tej pory jednak nie jest obsługiwany na głośnikach Google Home (recenzja) czy Google Home mini.

Zapowiedź premiery Asystenta Google po polsku

Właśnie dzisiaj nasza redakcja otrzymała zaproszenie na wydarzenie odbywające się 15 stycznia, lecz w formie tekstowej nie podano nam żadnych szczegółów. To, co jest w tym przypadku najważniejsze, to oczywiście forma przekazania tych wiadomości - grafika stylizowana jest na rozmowę z Asystentem Google - widać charakterystyczne dymki z tekstowym zapisem wypowiedzi użytkownika i Asystenta.

Czytaj też: 7 rzeczy, których asystent Google nie potrafi zrobić po polsku, a robi po angielsku

My sprawdziliśmy, jak działa Asystent Google po polsku w obecnej wersji, która niestety nie wspiera tak dużej liczby komend, jak w wersji angielskiej, a niektóre odpowiedzi są jeszcze ograniczone. Oczekujemy, że zmieni się to już niedługo, a skoro Google przechodzi do konkretów i podaje nam tak nieodległą datę (hej, to tylko miesiąc!), to najwyraźniej już na początku 2019 roku doczekamy się Asystenta Google rozmawiającego z nami po polsku.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu